Wakacje z jogą – sposób na pozytywną zmianę w swoim życiu

Wakacje z jogą – sposób na pozytywną zmianę w swoim życiu

Wszyscy wiemy, że żeby szczęśliwie, spokojnie żyć powinniśmy o siebie dbać. W szczególności dbać o swoje zdrowie i pielęgnować je. Odpowiednio zbilansowana dieta, ruch, regularne ćwiczenia i czas na wypoczynek, relaks – to wszystko wiemy, ale… życie. W ciągłym biegu, pełne pracy i obowiązków. Chroniczny brak czasu i stres powodują, że mimo, iż wiemy, czego naprawdę nam potrzeba – nie wdrażamy tego w nasze życie.

Wiedza jest czysto teoretyczna i nie zmienia naszego życia, dopóki w praktyce jej nie zastosujemy. Jest to podwójnie frustrujące. Czasem myślimy, żeby wziąć się za siebie, zacząć zdrowo żyć, regularnie ćwiczyć, odżywiać się w odpowiedni sposób, ale to bardzo trudne wyrwać się niewoli starych nawyków i przyzwyczajeń i rozpocząć życie na nowych, zdrowszych zasadach.

Jest sposób na to, by zadbać o siebie i połączyć trzy podstawowe elementy: zdrowe odżywianie, aktywny ruch, odpoczynek i relaks. Ten sposób to wakacyjny wyjazd z jogą!

Mamy siedem powodów, dla których taki wyjazd może skutecznie zmienić Twoje życie:

1. Siedem dni odnowy ciała, regeneracji na poziomie fizjologicznym. Siedmiodniowe uczestnictwo w starannie skomponowanym programie, którego celem jest przywrócenie równowagi, realnie pozwoli Ci odczuć zmiany, a Twojemu ciału, zregenerować się. Codzienne  poranne i popołudniowe zajęcia jogi, zdrowa, oczyszczająca kuchnia oraz spora dawka wolnego czasu, na odpoczynek i relaks, to gwarancja sukcesu.

2. Siedem dni skondensowanej nauki – w doborowej atmosferze. Dwa razy dziennie zajęcia jogi pozwalają osobom, które nigdy nie ćwiczyły, w krótkim czasie poznać podstawy jogi i przede wszystkim poczuć zmianę. To odczucie zmiany jest niezwykle ważne – bo staje się motywacją do kontynuacji praktyki. W ciągu 7 dni wyjazdu można nauczyć się tyle, co w ciągu kilku miesięcy zajęć odbywających się dwa razy w tygodniu.

3. Siedem dni zdrowej kuchni – często zdrowa, wegetariańska dieta kojarzy się z czymś niesmacznym lub trudnym do zrobienia. Jednak, jeśli przez siedem dni odżywiasz się wyłącznie w zbilansowany, zdrowy sposób – efekty tego poczujesz błyskawicznie: poczucie lekkości, energii do działania, to tylko niektóre z nich. Na wyjazdach kuchnia powinna być prowadzona pod okiem profesjonalistów. Wielokrotnie wykwalifikowani kucharze prowadzą dobrowolne, dodatkowe kursy zdrowej vege kuchni.

4. Siedem dni relaksu równoważonego aktywnym ruchem  program wyjazdów umożliwia zarówno kompletny odpoczynek, jak i dzięki codziennym, regularnym ćwiczeniom, osiągnięcie efektów płynących z aktywności fizycznej. Podczas wyjazdów uczestnicy uczą się również technik skutecznego i szybkiego wchodzenia w stan głębokiego relaksu, dzięki czemu w bardzo krótkim czasie (trwającym kilka minut) można rozluźnić się na bardzo wysokim poziomie.

5. Siedem dni w doborowym towarzystwie – dobre towarzystwo to połowa sukcesu. Cała radość w tym, że jesteśmy świadkami radości i przeżywania przygód z innymi. Fakt jest taki, że nie często spotykamy osoby, które nadają na tych samych falach. Wakacje z jogą – to wakacje z osobami takimi jak Ty, posiadającymi podobne zainteresowania, wspólnie praktykującymi jogę.

6. Siedem dni rodzinnego wypoczynku – wiele wyjazdów organizowanych jest z myślą o rodzinach z dziećmi. Rodzice mają okazję być bliżej dzieci, co zwykle nie jest takie proste i zarazem ćwiczyć jogę –  w czasie zajęć dla dorosłych zapewniona jest opieka i zajęcia kreatywne dla dzieci. Często prowadzone są też zajęcia jogi dla dzieci.

7. Siedem dni regularnych, codziennych  ćwiczeń ułatwia zbudowanie samodyscypliny na co dzień. Wdrożenie pozytywnych nawyków: regularnych ćwiczeń, zdrowego odżywiania i czasu na relaks w codzienny rytm to  kluczowa korzyść. Tylko regularność daje nam gwarancję sukcesu – w każdej dziedzinie. Także w dbaniu o siebie.

Podsumowując, warto na własnej skórze spróbować wdrożyć w życie praktykę jogi połączoną ze zdrowym odżywianiem i odpoczynkiem.

Wszystko oczywiście zrównoważone, „podane” w idealnych proporcjach.

Wyjazdy z jogą są idealnym sposobem, aby spróbować połączyć wszystko w jednym czasie. Daje to ogromną siłę, pogodę ducha i inspirację do kontynuacji. Naprawdę można zmienić swoje życie – trzeba tylko chcieć i mądrze się do tego zabrać.

Kilka zasad, na co należy zwrócić uwagę, wybierając wyjazd z jogą:

1. Kto prowadzi wyjazd:
– czy jest to dyplomowany nauczyciel
– czy jest to doświadczony nauczyciel

2. Co dokładnie wchodzi w pakiet wyjazdu:
– jaki jest program
– czy są zajęcia dodatkowe np. nordic walking, kursy kuchni etc.

3. Lokalizacja
– czy lokalizacja jest sprawdzona
– czy są to warunki sprzyjające praktyce jogi