Molunat Chorwacja

Molunat Chorwacja

Najbliższe wyjazdy

 • Brak wydarzeń w tym miejscu. Sprawdź aktualne wyjazdy.
 • Molunat  jest najbardziej na południe wysuniętym miejscem turystycznym Chorwacji. Położony jest 20 km na południe od  Cavtat  w zatoce utworzonej przez półwysep Gora od Molunta. Jest to mała osada turystyczna i rybacka, idealnie nadająca  się na spokojne rodzinne wczasy z dala od miasta. Można tutaj podziwiać naturalne piękno przyrody, piaszczyste plaże,  lasy sosnowe oraz wspaniałe lazurowe morze. Wokoło wszechobecny jest aromat ziół śródziemnomorskich i owoców cytrusowych.

  Nazwa Molunat pochodzi z języka greckiego i oznacza port – „molos”. Fakt ten oraz wiele znalezisk archeologicznych na  tym  obszarze potwierdza tezę, że Molunat był zamieszkany od czasów starożytnych. W XV wieku Molunat został częścią Republiki Raguzy. Pozostałości muru obronnego powstałego w tamtym okresie nadal wznoszą się od strony lądowej Półwyspu Molunat. Miejscowość ta jest świetnym  ośrodkiem  wypadowym do zwiedzania okolicznych atrakcji turystycznych – Dubrovnika, Kotoru, Herceg Novi czy miejscowości Sveti Stefan.

  Molunat jest idealnym miejscem dla turystów poszukujących aktywnych form wypoczynku, takich jak nurkowanie, żeglarstwo oraz jazda na rowerze górskim. Ponieważ w okolicy nie występują chłodne wiatry, sezon kąpielowy w Molunat zaczyna się już na początku maja, a woda w morzu jest ciepła aż do końca października.

  ZAKWATEROWANIE

  Możliwość rezerwacji:

  * Pokoi typu „STUDIO” dla par oraz dla osób pojedynczych w cenie: 60-70 euro;

  * Apartamentów: Ana, Feral, Antunovic, Marin, Captain’s.

  VILLA KLARA

  Villa Klara

  Apartamenty Klara położone są tuż przy bazie nurkowej, w odległości zaledwie 10 metrów od morza. Wszystkie apartamenty są klimatyzowane, z dostępem do bezprzewodowego Internetu. Dysponują balkonem lub tarasem z widokiem na Morze Adriatyckie. Kompleks udostępnia Gościom także wspólny sprzęt do grillowania oraz miejsca parkingowe.  Apartamenty obejmują kuchnię i prywatną łazienkę. W odległości 10 metrów od kompleksu Klara jest prywatna plaża, która jest wyposażona w leżaki i prysznic.

  VILLA RASICA

  Villa Rasica

  Villa Rasica znajduje się zaledwie kilkadziesiąt metrów od centrum nurkowego, z którego usług korzystamy. Obiekt położony jest w pierwszej linii brzegowej, z prywatnym dojściem do morza, miejscem do opalania, leżakami i drabinką do wygodnego wchodzenia do wody. Do dyspozycji gości jest parking. Apartamenty mają tarasy lub balkony, wszystkie z widokiem na morze.

  VILLA FERAL

  Villa Feral

  Willa położona jest na końcu miejscowości Molunat, w cichym i spokojnym miejscu, nad samym morzem. Właściciele są bardzo sympatyczni, pomocni i uprzejmi. Ceny zakwaterowania nie są wygórowane, apartamenty są skromne, ale czyste i posiadają wszelkie niezbędne wygody. Do willi przynależy prywatne zejście do morza z wybetonowanym miejscem do opalania i prysznicem ze słodka wodą. W willi znajduje się miejsce do grillowania i niewielki ogródek warzywny, z którego goście mogą korzystać.

  Sklep: 200 m | Przystanek autobusowy: 200 m | Restauracja: 400 m | Centrum nurkowe: 100 m | Kawiarnia/bar: 250 m | Lotnisko: 22 km | Cavtat: 27 km | Dubrovnik: 40 km | Granica chorwacko – czarnogórska: 12 km | Kotor: 35 km.

  Wyjazdy, które się tu odbyły