Livigno Włochy

Livigno Włochy

Najbliższe wyjazdy

 • Brak wydarzeń w tym miejscu. Sprawdź aktualne wyjazdy.
 • Alpejski raj dla narciarzy, nie bez powodu zwany także „Małym Tybetem”. To przepiękna dolina, roztaczająca się na 14 kilometrowej przestrzeni pomiędzy szwajcarską doliną Engadin, a włoską Alta Valtellina. Tutejszy ośrodek narciarski oferuje 33 wyciągi i 115 km tras. Na miłośników narciarstwa biegowego czeka z kolei 40 km tras zjazdowych, których idealne ukształtowanie terenu doskonale nadaje się do uprawiania tego sportu. Livigno jest jednym z ulubionych i najczęściej wybieranych ośrodków narciarskich we Włoszech.

  Ze względu na specyficzne położenie geograficzne, zimy w tym rejonie obfitują w opady śniegu, a na trasach panują przeważnie bardzo dobre warunki narciarskie. Sezon sportów zimowych trwa od końca listopada do początku maja. W Livigno znajduje się 12 tras oznaczonych kolorem czarnym – przeznaczonych dla doświadczonych narciarzy. Najwyżej położona i najdłuższa z nich to „Scoiattolo” – rozpoczynająca się na wysokości 2700 m, co jest nie lada wyzwaniem nawet dla największych zapaleńców. Narciarze mają do dyspozycji 37 tras czerwonych, o długości do 2.600 m. Komfortowa szerokość tras sprzyja miłośnikom „wycinania skrętów”. Na osoby rozpoczynające dopiero swoją przygodę z białym szaleństwem, czeka 29 przyjaznych tras zjazdowych.

  Szczyt Monte della Neve – mekka miłośników białego puchu, majestatycznie góruje nad trasami wyznaczonymi po obu stronach doliny. Największy wybór zjazdów, znajduje się po stronie szczytów Vetta Blesaccia i Carosello 3000.

  Livigno leży na wysokości 1816 m, a Trepalle – jedna z części miejscowości, aż na 1900-2250 m, co czyni z niej najwyżej położoną i zarazem na stałe zamieszkałą osadą w Europie.

  Wyjazdy, które się tu odbyły

 • Brak wydarzeń w tym miejscu. Sprawdź aktualne wyjazdy.