Joga Festiwal w Wierchomli – 22-29 sierpnia 2021!

Joga Festiwal w Wierchomli – 22-29 sierpnia 2021!
Joga Festiwal w Wierchomli to 7 dni inspirujących warsztatów, praktyki wielu odmian jogi i doskonałej zabawy w gronie wyjątkowych ludzi!    Przez cały tydzień planujemy ćwiczyć wzmacniającą i uzdrawiającą ducha i ciało jogę oraz spotykać się nie tylko z ekspertami zdrowego trybu życia, lecz także z ludźmi myślącymi i żyjącymi tak jak TY. Będzie to tydzień inspiracji, poszukiwań nowych pomysłów i zdobywania wiedzy, tydzień wypełniony pozytywną energią i wyciszającym odpoczynkiem.
 
Zajęcia jogi odbędą się na trzech poziomach zaawansowania, w kilku tradycjach – zapraszamy zarówno osoby poczatkujące jak i zaawansowanych joginów pragnących poszerzyć i ugruntować swoje  umiejętności.
Zajęcia poprowadzą:
WIKTOR MORGULEC – Dyplomowany nauczyciel jogi wg B.K.S. Iyengara, współzałożyciel Centrum Joga Żoliborz, Akademii Asan oraz największego i najstarszego portalu internetowego o jodze joga-joga.pl. Autor pierwszego w Polsce multimedialnego podręcznika do nauki jogi „Joga DVD dla początkujących START” oraz książki „Joga dla początkujących w formule ruch-oddech-relaks”.
KATARZYNA ENERLICH Pisarka i nauczyciel jogi. Pasjonatka naturalnych kosmetyków. Jej powieści i poradniki przesycone są zapachem ziół, domową alchemią, harmonią z Naturą i powolnym życiem na prowincji. Mieszka na mazurskiej wsi pod Mrągowem, gdzie naprawdę kończy się asfalt. Prowadzi własną szkołę Babę Jogę i organizuje warsztaty jogi, zielarskie i kosmetyczne. Bywa w całej Polsce, choć najlepiej czuje się u siebie, na przepełnionej ziołami łące. Zajęcia jogi prowadzi według własnego programu, z naciskiem na wzmacnianie mięśni i niwelowania skutków współczesnego stylu życia.
AGNIESZKA LASOTA Certyfikowany instruktor Hatha Joga i jogi dla dzieci, edukator w Akademii Edukacji w Krakowie, szkolenia pt. ”Koncentracja uwagi i uważność dziecka poprzez ćwiczenia gimnastyczne z elementami jogi dla dzieci”. Inicjatorka i założycielka szkoły jogi dla dzieci pod nazwą “Gimnastyka Joga Smyka”. Organizatorka autorskich kursów na instruktora jogi dla dzieci na terenie całej Polski. Organizatorka zajęć jogi dla dzieci w publicznych i niepublicznych placówkach przedszkolnych i w szkołach podstawowych.
“Od wielu lat praktykuję jogę, nieustannie rozwijając praktykę własną. Prowadzę jogę dla dzieci bo uważam, że ruch jest podstawą prawidłowego rozwoju dziecka”
ANNA RYCZEK Mgr psychologii, nauczycielka jogi, instruktorka metody Butejki. W 2012 roku ukończyła kurs instruktorski jogi, a rok później poznała prace doktora Butejko, które stanowią pomost pomiędzy tradycyjną jogą a naukowym podejściem do zdrowego oddychania. Tłumaczka i wydawcą pierwszych książek na temat metody Butejki w Polsce pt. „Zamknij usta”, „Spokojny oddech, spokojny umysł” oraz “Jak oddychać, aby być zdrowym” P. McKeown. Członek BPI- Buteyko Professionals International. Organizatorka kursów instruktorskich metody Butejki i Aerial Jogi .
TATIANA POTAPOWA Choreografka, tancerka, instruktorka zajęć Pilates, Joga Kręgosłupa, Zdrowy Kręgosłup, Stretchingu, Ariel yoga i Ashtanga Vinyasa Yoga RYT 200 Tatiana jest absolwentką Szkoły Baletowej i Uniwersytetu Humanistycznego na wydziale Choreografii Współczesnej i Tańca Modern, i uczestniczką wielu międzynarodowych projektów choreograficznych. Swój warsztat taneczny zdobywała w Rosji, na Ukrainie, w Czechach i Polsce.
Od 5 lat prowadzi zajęcia Pilates, Stretching, Zdrowy Kręgosłup w Warszawie. Jako instruktorka wiedzę zdobywała w Polskiej Akademii Sportu i ProFi School. Jest absolwentką Akademii Zdrowego Kręgosłupa, instruktorką dla grup “podwyższonego ryzyka”. W 2019 ukończyła Kurs nauczycieli Aerial Yogi oraz zdobyła dyplom nauczyciela Vinyasa Yoga RYT 200 Yoga Allience. Aktywnie prowadzi zajęcia z Aerial Yogi, Vinyasa Yogi i Spiral Yoga Flow.
MICHAŁ KUDZIA Praktyk jogi Ashtanga Vinyasa od 2005 r. i medytacji Vipassana od 2009 r. Jest dyplomowanym nauczycielem jogi, ukończył liczne kursy, m.in. Ashtanga Vinyasa wg standardu Yoga Alliance TTC200, Instruktora Rekreacji Ruchowej o specjalności Fitness-Aerobik, kurs TTC500 (Teachers Training Course 500-Hour). Prowadzi warszaty Ashtanga Vinyasa jogi, zajęcia plenerowe oraz regularne zajęcia w szkole Jogi w Warszawie. Prywatnie jest bardzo kontaktową i pełną energii osobą. W Warszawie prowadzi szkołę Ochota Na Jogę (https://ochotanajoge.pl).
WŁODEK ŁAGODZKI Nauczyciel MAHA JOGI, trener capoeiry, instruktor kettlebell i giriewoj sport, tłumacz, autor i redaktor haseł Wielkiej Encyklopedii PWN, filozof. Podejście Włodka do jogi wynika z długotrwałych studiów sanskryckich traktatów jogi, praktyki różnych ścieżek u mistrzów indyjskich i tybetańskich, jak również inspiracji najnowszymi osiągnięciami osteopatii, medycyny sportowej, terapii czaszkowo-krzyżowej i neurokinezjologii.
MAHA JOGA to radosna i odmładzająca forma ćwiczeń. Polega na rozwijaniu sprawności psychofizycznej w harmonii z oddechem. Skupienie na świadomym odczuwaniu (propriocepcja) wyzwala lekkość, miękkość i płynność w ruchu oraz ułożeniu ciała. Skutkiem jest rozwój siły i gibkości oraz stan głębokiego odprężenia i wyciszenia. Osiąga się to poprzez specjalnie wykonywane: ćwiczenia dynamiczne, pozycje statyczne, płynne sekwencje pozycji zgrane z oddechem i bezdechem.
HANIA ONIFADE Specjalistka od jogi dla kręgosłupa. Fizjoterapeutka, terapeutka naturalna, joginka i artysta plastyk. Stale pogłębia wiedzę na temat ruchu, oddechu, oczyszczania, odżywiania i głębokiego kontaktu z naturą. Jak mówi o sobie, od kilkunastu lat ćwiczy, uczy się i testuje na sobie różnego rodzaju terapie. Prowadzi ćwiczenia ruchowe i oddechowe, między innymi: kinezyterapię w placówkach medycznych i społecznych, gimnastykę leczniczą, ćwiczenia jogi, aerobowe ćwiczenia rytmiczne. Jest autorką książki “Kompleksowe Odkwaszanie Organizmu. Usuń stres, niedotlenienie, toksyny” oraz książeczki dla dzieci “Mikrobiom Wspaniały”.
Wbrew nazwie, Joga Festiwal to nie tylko joga. Podczas tygodnia spotkań ze znakomitymi Gośćmi uczestnicy będą mieli okazję zdobyć wiedzę na temat zdrowego stylu  życia i nauczyć się jak zdobyte umiejętności wprowadzać w życie.  Wykłady, pokazy i warsztaty poprowadzą najlepsi eksperci z danej dziedziny.
W programie m.in.:
 • Kinezjologia: ciało – emocje – energetyka – wykład i Test mięśniowy – rozmowa z ciałem na co dzień – warsztat – poprowadzi Lek. med. Dorota Kalwajt
 • Miednica- uzdrawianie seksualności – pokaz pracy z ciałem – wykład/warsztat oraz
 • Poranne oklepywanki – zajęcia na pobudzenie – poprowadzą BodyWork by Katarina Hellström & Maurizio Mazzetto
 • Henna – mehendi i farbowanie włosów – warsztat poprowadzi Ilona Dembowska
 • Yogattractive – pokaz naturalnego anti-agingu twarzy – poprowadzi autorka metody Olga Szemley
 • Spokojny oddech, spokojny umysł – metoda Butejki w praktyce. Czyli dlaczego warto oddychać mniej – poprowadzi Anna Ryczek
 • Koncert na Gongi i Misy Tybetańskie – poprowadzi Adam Lis
 • Konsultacje z zakresu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej – poprowadzi Jakub Dorosz
 • Medytacja chrześcijańska. Od starożytnego doświadczenia Ojców Pustyni do mądrego życia dzisiaj – wykład
 • Medytacja chrześcijańska – praktyka poprzedzona wprowadzeniem (Rola ciała, oddechu, słowa. Obecność) – praktyka – poprowadzi Dariusz Hybel
 • Aromaterapia. Możliwości oddziaływania na sferę fizyczną i psychoemocjonalną człowieka – wykład z elementami warsztatu
 • TRADYCYJNA MEDYCYNA CHIŃSKA – skuteczna alternatywa na obecny czas – spotkania poprowadzi Jakub Dorosz
 • Medytacja ZEN – praktyka – poprowadzi Szymon Olbrychowski
 • Wstęp do Nonviolent Communication (Porozumienie bez przemocy) – wykład
 • Uważne słuchanie innych, rozumienie własnych uczuć i potrzeb jako droga do rozwiązywania konfliktów w oparciu o NVC -warsztaty – poprowadzi Anna Mills
 • Prezentacja przybliżająca ścieżkę medytacji Vipassana – poprowadzi Jurek Ambroszczyk
 • Ziemia i ogień – ceramiczne eksploracje – warsztaty – poprowadzi Marta Katyńska
Szczegółowy opis warsztatów znajduje się TUTAJ
IX GÓRSKI MARATON JOGI I. MAKAREGO SIERADZKIEGO
Finałem Joga Festiwalu jest wspólne wykonanie sekwencji 108 Powitań Słońca. Liczba 108 symbolizuje w kulturze Wschodu absolutną doskonałość. Całe wydarzenie ma miejsce na szczycie góry Wierchomla, w malowniczej scenerii Beskidu Sądeckiego. Maraton jogi poświęcony jest pamięci niezwykłego człowieka – Makarego Sieradzkiego, jogina niezłomnego, żołnierza Armii Krajowej, Powstańca Warszawskiego, odznaczonego tytułem Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata.
ZAPRASZAMY !