Jaki Nett (USA) w Polsce! 3 dniowy Konwent stacjonarny + transmisja on-line

Jaki Nett (USA) w Polsce! 3 dniowy Konwent stacjonarny + transmisja on-line

Zapraszamy na 3- dniowy Międzynarodowy Konwent Jogi 2022, 17-20. 03.2022. Na zaproszenie firmy Joga-Joga.pl przyjeżdża do Polski Gość Specjalny – Jaki Nett (USA), dyplomowana nauczycielka jogi w tradycji B.K.S. Iyengara z ponad 40-letnim doświadczeniem, posiada stopień Senior I. Do udziału w Konwencie zapraszamy zarówno osoby początkujące, jak i zaawansowane. Miejsce: Wyspa Sobieszewska, Hotel Orle

To już siódma wizyta tej wspaniałej nauczycielki w Polsce. Program wydarzenia został  tak skonstruowany, żeby mogły wiząć w nim udział zarówno osoby początkujące jak i zaawansowane.

Podczas Konwentu zajęcia dodatkowe poprowadzą nauczyciele  towarzyszący, Katarzyna Enerlich,  Ania Ryczek i Wiktor Morgulec. Będą oni także asystować i służyć uczestnikom wszelką pomocą podczas warsztatów z Jaki Nett.

Podzcas Konwentu zapewniamy obecność tłumacza języka angielskiego.

Jaki Nett praktykuje jogę od ponad 40 lat. Od 1987 roku regularnie odwiedza Punę praktykując pod okiem rodziny Iyengarów od 2 do 5 miesięcy każdego roku. Jest nauczycielką stopnia Senior I.

Autorka książki „Crack in the mask” (Pęknięcie w masce) będącej podręcznikiem ćwiczeń wzmacniających mięśnie dna miednicy. Opracowała unikalną metodę „Felt Sense” będącą rozwiązaniem problemów kobiecych związanych z nietrzymaniem moczu. Jest ekspertką do spraw kobiecych magazynu Yoga Journal.

Studiowała architekturę wnętrz, aktorstwo, modeling i psychologię. Obecnie wykłada „Psychologię tożsamości” i „Wprowadzenie do psychologii” w Santa Rosa Jr College w Kalifornii. Razem z mężem prowadzi szkołę jogi w Kalifornii.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY KONWENT STACJONARNIE  

FORMULARZ  ZGŁOSZENIOWY TRANSMISJA ON – LINE  

PROGRAM KONWENTU

CZWARTEK 17.03.2022

godz: 17.00 – Przyjazd uczestników

godz.18.00-19.30 – Zajęcia jogi Katarzyna Enerlich i Wiktor Morgulec

godz:19.30 – Obiadokolacja

godz:20.30 – Zebranie organizacyjne

PIĄTEK 18.03.2022

godz: 7.00 – 7.15 – Napój imbirowy

godz: 7.15 – 8.00  – Warszat oddechowy Ania Ryczek

godz: 8.00 – 11.00 – Konwent z Jaki Nett (transmisja on- line)

Temat zajęć: Wspomagające oddziaływanie asan jogi na dolne partie mięśni brzucha i mięśnie dna miednicy.

Podczas tej sesji będziemy eksplorować wybrane ruchy, kierunki aktywności i asany, aby uwrażliwić cały ten obszar i znajdujące się w nim mięśnie

Świadomość ruchu uzyskana podczas tej sesji zostanie wykorzystywana podczas pozostałych zajęć w ten weekend.

godz.11.00 – 12.00  – Śniadanie

godz.12.00 – 16.00 – Czas wolny

godz: 16.00 – 19.00 – Konwent z Jaki Nett (transmisja on- line)

Temat zajęć:  Głowa, szyja i obręcz barkowa.

Sesja ta będzie koncentrować się wokół rytmicznych ruchów obręczy barkowej, czyli: obojczyka, łopatki i kości ramiennej, podczas wykonywania asan.

Doświadczymy jak ich ruchy i umiejscowienie wpływa na szyję i głowę.

19.00 – 20.00 – Obiadokolacja

SOBOTA  19.03.2022

godz: 7.00 – 7.15 – Napój imbirowy

godz: 7.15 – 8.00  – Warszat oddechowy Ania Ryczek

godz: 8.00 – 11.00 – Konwent z Jaki Nett (transmisja on- line)

Temat zajęć: Łańcuch: stopy – kostki – kolana – biodra.

Ta sesja skupi się na znaczeniu świadomego ułożenia stóp i jak to ułożenie przekłada się na łańcuch: – stopy- biodra.

godz.11.00 – 12.00  – Śniadanie

godz.12.00 – 16.00 – Czas wolny

godz: 16.00 – 19.00 – Konwent z Jaki Nett (transmisja on- line)

Temat zajęć: Wygięcia

Podczas tej sesji będziemy ćwiczyć ruchy kręgosłupa podczas wygięć, co pomoże nam wejść głębiej w asany.

Świadomość ruchu uzyskana podczas tej i poprzedniej sesji zostanie włączona do kolejnych zajęć.

19.00 – 20.00 – Obiadokolacja

NIEDZIELA: 20.03.2022

godz: 7.00 – Napój imbirowy 

godz: 8.00 – 11.00 – Konwent z Jaki Nett  (transmisja on- line)

Tema zajęć: Połączmy wszystkie elementy ćwiczeń z piątku i soboty.

To będzie sesja pytań i odpowiedzi na temat asan. To pytania studentów określą, jak ten czas zostanie wykorzystany. Celem tej sesji będzie wyjaśnienie kwestii, które pojawiły się w związku z podejściem Jaki Nett do asan i jej sposobem dawania instrukcji.

godz: 11.00 – 12.00 – Śniadanie i pożegnanie

 

Nauczyciele towarzyszący:

Katarzyna Enerlich –polska pisarka i nauczyciel hatha jogi (kurs nauczycielski jogi akademickiej prod kierunkiem prof. Janusza Szopy), miłośniczka jogi dynamicznej. Ma swoją szkołę jogi „Baba Joga” i prowadzi zajęcia w kilku miastach na Warmii i Mazurach. Jest autorką kilkunastu poczytnych powieści z historią Regionu w tle, jak również książek i publikacji o zdrowym stylu życia, odżywianiu i naturalnych kosmetykach. Prowadzi tematyczne warsztaty, podczas których opowiada, jak można żyć zdrowo i wyglądać młodo, nie tracąc na to zbyt wiele czasu i pieniędzy. Spotykając się z Czytelnikami i uczestnikami warsztatów w całej Polsce nie tylko zaraża pasją jogi i uczy zdrowego stylu życia w harmonii z Naturą, ale również inspiruje do czerpania z regionalnego dziedzictwa i lokalnych opowieści.

Joga funkcjonalna– łączy w sobie mądrość klasycznej jogi i współczesną wiedzę naukową. Oryginalne i niezwykle skuteczne ćwiczenia oparte na naturalnych wzorcach ruchowych uruchomią każdy mięsień w ciele, poprawiając zdrowie oraz możliwości we wszystkich aktywnościach fizycznych, które podejmujesz. Na zajęciach wzmocnisz mięśnie odpowiedzialne za zdrowie kręgosłupa, prawidłową postawę i ładną sylwetkę. Odzyskasz naturalny zakres ruchu w stawach. Elementy dynamiczne poprawią funkcjonowanie układu krwionośnego i pomogą spalić nadmiar tkanki tłuszczowej. Osiągniesz lepsze efekty przy mniejszym wysiłku dzięki wykorzystaniu naukowych zasad konstrukcji treningu. Na poziomie psychicznym zajęcia wyrabiają umiejętność wyciszenia i skupienia umysłu. Uwalniają od stresu i zapewniają dużą dawkę pozytywnej energii.

Ania Ryczek:  mgr psychologii, nauczycielka jog, aerial jogi instruktorka metody oddechowej Butejki, tłumaczka pierwszych książek na temat tej metody pt. „Zamknij usta” oraz „Spokojny oddech, spokojny umysł” P. McKeown.

Metoda Butejko –Terapeutyczno-medytacyjne ćwiczenia oddechowe  z elementami treningu uważności, teoria plus praktyka (wykład, prezentacje, relaksacje, ćwiczenia oddechowe).

Metoda Butejki oparta jest na badaniach naukowych oraz doświadczeniach jogicznych pracy z oddechem, polegająca na hipowentylacj (czyli oddychaniu „mniej niż normalnie”) zwiększającej natlenienie tkanek i narządów. Technika ta redukuje stres, podnosi poziom energii i pozwala bardziej świadomie i spokojnie żyć. Zwiększa koncentrację i pomaga pełniej doświadczyć stanu medytacyjnego na co dzień. Pomaga w radzeniu sobie z m.in. z astmą, atakami paniki, chrapaniem, bezdechami sennymi i podwyższonym ciśnieniem.

Wiktor Morgulec– dyplomowany nauczyciel wg metody B.K.S Iyengara. Jogę praktykuje od w 1999 roku. W latach 2002-2004 spędził pół roku w Indiach, kształcąc się u najwybitniejszych nauczycieli metody B.K.S Iyengara w HIMALAYAN IYENGAR YOGA CENTRE w Dharamsala oraz w YOGANGA YOGA CENTRE w Dheradun. Autor pierwszych w Polsce multimedialnych podręczników do nauki jogi. Współzałożyciel Centrum Joga Żoliborz w Warszawie, Akademii Asan oraz portalu internetowego: joga-joga.pl. Od 2005 roku prowadzi wyjazdowe kursy jogi w Polsce i za granicą, oraz kursy nauczycielskieJogi Integralnej.

Joga Iyengara– to bezpieczne i precyzyjnie opracowane pozycje wzmacniające i rozciągające ciało, regenerujące, poprawiające koncentrację i relaksujące. Wyjątkową cechą jogi Iyengara jest wykorzystanie licznych pomocy: koców, lin, kostek, pasków oraz specjalnie zaprojektowanych krzeseł, ławek i wałków. Umożliwiają one poprawne wykonywanie asan osobom o znacznych indywidualnych ograniczeniach. Szczegółowo opracowane pozycje leczą różne dolegliwości prowadząc ćwiczącego ku pełnemu zdrowiu

.


CENNIK

 UDZIAŁU W KONWENCIE HOTEL ORLE 17-20.03.2022

Osoba w pokoju dwuosobowym – 1525 zł

Osoba w pokoju jednoosobowym – 1850 zł   

Cena zawiera wszystkie zajęcia jogi, zakwaterowanie w komforowtym hotelu z basenem,

i pełne wyżywienie  wegetariańskie .

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY KONWENT STACJONARNIE  

 UDZIAŁ W KONWENCIE – TRANSMISJA ON – LINE  – 250 zł

15 GODZIN WARSZTATÓW Z JAKI NETT – 18-20.03.2022

FORMULARZ  ZGŁOSZENIOWY TRANSMISJA ON – LINE  

MIEJSCE:

Hotel Orle – Wyspa Sobieszewska 

ul. Lazurowa 8, 80-680 Gdańsk

Kontakt do organizatorów:

redakcja@joga-joga.pl

tel. 534 923 923, 666 923 999

ZAPRASZAMY!

Warsztaty z Jaki Nett bardzo mi się podobały. Było to moje pierwsze z Nią zetknięcie i przyznam , że zauroczyła mnie swoją kobiecością i sposobem prowadzenia jogi. Jako nauczycielka jest w pełni profesjonalna. Lekcja wygięć do tyłu była dla mnie super. Uważam, że świetnie przygotowała w niej sekwencję asan. Poza tym odpowiadał mi spokojny sposób prowadzenia przez nią całego warsztatu.

Felt sense – metoda też bardzo ciekawa i dla nas kobiet niezwykle przydatna. Poprowadzona urokliwie, w stylu amerykańskim, widać, że wywodzi się z innej kultury.
A poza tym Jaki emanuje cudną kobiecością. Jest przepiękną wizytówką jogi.”

Asia Błajet 🙂

„Fantastyczna okazja, aby zobaczyć jak inni podchodzą do jogi – myśmy w Polsce trochę za bardzo potraktowali jogę jako naukę – a Jaki Nett przypomniała, że joga to coś naturalnego, mówiła m.in. „Don’t get too intellectual, do it naturally”.”Hania Szarpak

„Warsztaty z Jaki Nett – joga i życie z uśmiechem na ustach.
Na warsztat z Jaki Nett przyjechałam z dużą ciekawością i pewną dozą sceptycyzmu. Z prostego powodu – Jaki jest nauczycielką amerykańską, a jak doświadczyłam tego sama w podróży po USA i pracy w Kalifornii, Amerykanie są często bardzo powierzchowni, ślizgają się po powierzchni zjawisk rzadko dotykając prawdziwej głębi. A więc joga po amerykańsku? Czy to będzie dobre?
Jaki Nett rozwiała moje obawy już w ciągu pierwszych zajęć felt sense, a każda następna sesja jogi i felt sense tylko potwierdzała fakt, że jest to wspaniała nauczycielka, fachowiec w przedstawianym temacie, a jednocześnie niesamowicie pogodna i ciekawa osobowość.
Zajęcia felt sense, dotyczące tematów intymnych i dla wielu kobiet bardzo trudnych Jaki poprowadziła z niesamowitą otwartością – opowieści o jej własnych doświadczeniach z problemami kobiecymi połączone z wieloma sympatycznymi żartami sprawiły, że nikt nie wstydził się zadawania pytań i zgłaszania wątpliwości. Dzięki temu zajęcia nie były wykładem, ale żywym dialogiem, pięknym dialogiem na tematy, które w naszym katolickim kraju niestety często są tabu. Praktyczne przykłady na szkielecie o imieniu Czesław i uczestniczkach warsztatu świetnie obrazowały omawiane problemy.
Zajęcia jogi były przemyślane, dosyć intensywne i bardzo energetyzujące.”

Ewa Strzemecka

 

Organizatorzy Konwentu

Kontakt do organizatorów:

redakcja@joga-joga.pl

tel. 534 923 923, 666 923 999