Pałac Krasków

Pałac Krasków

Najbliższe wyjazdy

 • Brak wydarzeń w tym miejscu. Sprawdź aktualne wyjazdy.
 • Pałac w Kraskowie - przestrzeń do życia, rozwoju i odpoczynku.
  
  Dobro Krasków to miejsce położone w malowniczej, oddalonej od miasta okolicy sprzyjającej wewnętrznemu wyciszeniu, rozwojowi, pracy nad ciałem i umysłem.
  Założenie pałacowo – parkowe w Kraskowie to unikalny historyczny zespół budynków architektów z kręgu samego Fischera von Erlach, otoczonych parkiem autorstwa słynnego architekta krajobrazu Petera Josepha Lene. W barokowym pałacu prowadzonym w rodzinnym stylu mieści się restauracja, apartamenty, oraz pokoje gościnne. Menu restauracji opiera się na certyfikowanych produktach ekologicznych pochodzących z przypałacowego gospodarstwa.
  Największy potencjał drzemie w przestrzeni. Dzięki niej możesz porzucić stare schematy, rozwinąć się i spojrzeć na rzeczy z nowej perspektywy. Dobro Krasków to przestrzeń i wolność ukryte na tysiącach hektarów, w samym sercu Parku Krajobrazowego Dolina Bystrzycy. Przebywając tu doświadczysz ciszy, spokoju i radości, które są niezbędne na drodze do harmonijnego Dobrego Życia.

  POKOJE

  Pałac Krasków dysponuje pokojami 1-osobowymi oraz 2-osobowymi.

  • SMALL – pokój jednoosobowy o powierzchni 20 m2 z łazienką. Dla minimalistów, którzy cenią sobie jakość i prostotę.
  • MEDIUM – pokój o powierzchni 30 m2 z łazienką. Pakiet standard dla osób, które potrzebują nieco więcej przestrzeni i wygody.
  • LARGE – pokój o powierzchni ponad 40 m2 z łazienką. Opcja dla osób szukających luksusu w pokoju.

   

  Na terenie Dobro Krasków nie ma telewizorów ani WiFi. Zależy nam na tym, abyś będąc tu skupił
  się na sobie, swoich odczuciach w ciele i wnętrzu. Abyś zmierzył się ze sobą i osiągnął wewnętrzną
  harmonię. Jest to zarówno obietnica, jak i jedna z zasad tego wyjątkowego miejsca.

  HISTORIA PAŁACU KRASKÓW

  To historyczne miejsce jest zasiedlone przez ludzi od co najmniej 2500 lat. Żyły tu wczesne plemiona słowiańskie, Polacy, Czesi, Austriacy, Niemcy, dzisiejsi Europejczycy.
  Założenie pałacowe obecną formę architektoniczną otrzymało w XVIII ( pałac: Fischer v. Erlach) i XIX w ( park: Peter Joseph Lenne , gospodarstwo przypałacowe, stajnie) w. i funkcjonowało jako reprezentacyjna śląska posiadłość z dużym folwarkiem.
  W późniejszym okresie prowadzono tu ochronkę i kolonie dla dzieci, następnie wnętrza pałacowe wykorzystywane były na potrzeby funkcjonującego tu PGR.
  Obiekt ulegał stopniowej dewastacji i w końcowym efekcie zniszczeniu w latach 80-tych.
  Szczęśliwym zbiegiem okoliczności od 1992 r , przy wielkim zaangażowaniu i pomocy miejscowych rzemieślników udało się uratować i odbudować założenie pałacowo-parkowe, jako unikatowy, całościowy kompleks włącznie z gospodarstwem, oraz zabudowaniami stajennymi i towarzyszącymi ( stajnie, stodoły, młyn, pałac i park).
  W 1996 r kompleks zyskał nowe życie jako pierwszy dolnośląski hotel pałacowy.
  Wielokrotnie wspominany, nagradzany, funkcjonował jako taki z dużym powodzeniem, nadając styl wielu innym obiektom historycznym idącym w jego ślady.
  Działalność hotelarską zakończono w 2012r. Zadaniem ostatnich 7 lat było znalezienie dla miejsca nowego przeznaczenia : adekwatnego do zmian zachodzących w czasie, wypełnionego treścią, służącego rozwojowi osobistemu. Dziś Dobro Krasków odnalazło nową wewnętrzną i zewnętrzną formę tworzoną przez pracujących i żyjących tu ludzi.

  Wyjazdy, które się tu odbyły