JESIENNE SOS dla zdrowia i umysłu 12.12.2020

JESIENNE SOS dla zdrowia i umysłu 12.12.2020

Spędź z nami wyjątkowe popołudnie! Popraktykujemy z oddechem i jogą oraz poddamy się kojącym wibracjom leczniczych mis i gongów tybetańskich. Możliwy jest udział tylko w praktyce jogi lub sesji gongów.

PLAN WYDARZENIA:
17.00 – 18.00 – Włodzimierz Łagodzki – ćwiczenia oddechowe
18.00 – 18.15 – przerwa
18.15 – 19.30 – Włodzimierz Łagodzki – maha joga
19.30 – 19.45 – przerwa
19.45 – 20.45 – Ewa Majerska – sesja gongów i mis tybetańskich

***
10 pierwszych osób dostanie po warsztacie płytę DVD z filmem “POWITANIE SŁOŃCA”. Dla pozostałych osób nagroda pocieszenia. „Powitanie Słońca” to intrygujący dokument o podążaniu za jogą przez kultury i kontynenty. Reżyser Stephane Haskell wyrusza w kilkuletnią podróż, odwiedzając miejsca, które pewnie nie przyszłyby nikomu do głowy w kontekście jogi. W swoim filmie pokazuje jak dużą rolę joga odrywa w życiu różnych osób oraz jej uzdrawiającą siłę.
***

ĆWICZENIA ODDECHOWE:
Rozpoczniemy krótką medytacją wprowadzającą do ćwiczeń. Wolny i delikatny oddech pomaga zachować spokój i pogłębić wydolność. Dlatego wykonamy szereg ćwiczeń prowadzących do uregulowania i spowolnienia oddechu: oddech naprzemienny, ustopniowany, rozgrzewający, wychładzający, będziemy prowadzić energię w ciele i pracować z wyobraźnią.

MAHA JOGA:
Zajmiemy się starożytną metodą jogi: Patańdźali praktykował właśnie maha jogę. Jest to radosna, odmładzająca forma jogi, która poprzez koordynację i integrację na poziomach fizjologicznym i mentalnym wzmacnia system immunologiczny, harmonizuje układ hormonalny, dając zdrowie i siłę.
Charakteryzuje się stałymi, dynamicznymi sekwencjami asan. W astanga jodze wszystko jest ściśle określone: kolejność, sposób wejścia i wyjścia z pozycji, czas trwania w pozycji. Nie ma żadnych przerywników. Pozycje są połączone ze sobą za pomocą oddechu ujjayi. Oddech ten to rodzaj podstawowej pranajamy.
Dynamika maha jogi doskonale przygotowuje układ nerwowy i powięziowy do wykonywania bardziej zaawansowanych asan, pozwala stopniowo rozwijać się w jodze i robić stopniowe postępy w praktyce. Praktyka maha jogi jest korzystna na każdym etapie zaawansowania w jodze.

Prowadzący: Włodzimierz Łagodzki – uczy jogi od ponad 20 lat. Zawodowo realizował się także jako filozof, tłumacz, redaktor naukowy i merytoryczny. Jego obecne podejście do jogi jest wynikiem długotrwałych studiów jogi oraz praktyk różnych ścieżek jogi u mistrzów indyjskich.
 Zaadaptował
i dopracował unikalny system maha jogi polegający na ćwiczeniach koordynujących uwagę, oddech i ruch ciała, dających w efekcie stan głębokiego odprężenia i wyciszenia. Naucza także I i II serii astanga jogi. Joga jest dla niego umiłowaniem mądrości i mądrością miłowania, dążeniem i osiągnięciem, formą i wypełnieniem.
Jest wybitną postacią w świecie jogicznym, osobą z wielką pasją do praktyki i uczenia do jogi, zawsze z otwartym sercem dzieli się swoją ogromną wiedzą i doświadczeniem.

SESJA RELAKSACYJNA GONGÓW I MIS TYBETAŃSKICH:
Terapia dźwiękami to część starożytnej sztuki lekarskiej znanej od pięciu tysięcy lat. U podstaw masażu dźwiękiem stoi dawne przekonanie, że odpowiedni dźwięk oddziałuje harmonizująco na każdą komórkę ciała, przywracając jej prawidłową częstotliwość. To częstotliwość właściwa dla stanu, gdy czujemy się zdrowi, szczęśliwi i żyjemy w zgodzie z sobą, często zakłócana przez codzienny stres.
Prowadząca:
Ewa Majerska, absolwentka Akademii Muzycznej w Warszawie, autorka artykułów i audycji radiowych na temat muzykoterapii. Od 2013 roku zajmuje się propagowaniem jogi w Polsce.

CO ZYSKASZ BIORĄC UDZIAŁ W WYDARZENIU ?
– spokój i wzmocnienie
– lepszą koordynację ciała
– rozluźnienie i relaks
– oczyszczenie umysłu z negatywnych emocji
– czas tylko dla Ciebie

CENA : CAŁOŚĆ : 140 zł
ĆWICZENIA ODDECHOWE I MAHA JOGA: 110 zł
GONGI i MISY: 60 zł

MIEJSCE: JOGA ŻOLIBORZ,
ul. Rydygiera 19d, domofon 1313, I piętro

TERMIN: 12 grudnia, godz. 17.00 – 20.45

KUP TUTAJ (proszę kliknąć w kafelek z zajęciami w grafiku)

https://jogazoliborz-warszawa.cms.efitness.com.pl/kalendarz-zajec?day=11-12-2020

Informacje: tel. 732 999 400
a.kunicka@joga-joga.pl

CO ZABRAĆ:
– własną matę (lub można nabyć matę na miejscu)
– wygodny strój
– w szkole chodzimy bez butów

UWAGA! ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA – TYLKO 15 OSÓB.