RODZINNE FERIE Z JOGĄ

RODZINNE FERIE Z JOGĄ
24 stycznia 2015 - 31 stycznia 2015

Spędziliśmy ferie w Piwnicznej Zdrój, w górach. Do dyspozycji uczestników wyjazdu była nasza wykwalifikowana kadra, doświadczeni nauczyciele oraz obsługa SKI HOTEL ***, znanego z wysokiej jakości usług oraz rodzinnej atmosfery. Wyjazd odbył się w terminie 24-31 stycznia 2015 r. Mieszkaliśmy w SKI HOTEL***. Do dyspozycji były pokoje 2 i 3-osobowe; każdy z nich wyposażony w łazienkę, telewizor, telefon. Z okien hotelu rozpościerała się piękna panorama na Pasmo Radziejowej, Pasmo Jaworzyny Krynickiej oraz Dolinę Popradu.

Joga

Ćwiczyliśmy codziennie 4 x 1,5 h. Do wyboru były dwie sesje jogi dziennie, w grupie początkującej lub zaawansowanej. Lekcje odbywały się w następujący sposób: wcześnie rano ćwiczenia oddechowe, rano do wyboru sesja dla początkujących lub zaawansowanych, wieczorem do wyboru sesja dla początkujących lub zaawansowanych. Wszystkie sesje jogi dla dorosłych trwały 90 minut, odbywały się w przestronnych salach, w pełni wyposażonych w sprzęt do jogi.

Nauczyciele

Zajęcia jogi prowadził Wiktor Morgulec – dyplomowany nauczyciel wg metody B.K.S Iyengara. Jogę praktykuje od w 1999 roku. W latach 2002-2004 spędził pół roku w Indiach, kształcąc się u najwybitniejszych nauczycieli metody B.K.S Iyengara w HIMALAYAN IYENGAR YOGA CENTRE w Dharamsala oraz w YOGANGA YOGA CENTRE w Dheradun. Współzałożyciel Centrum Joga Żoliborz w Warszawie, Akademii Asan oraz portalu internetowego: joga-joga.pl. Ma wspaniałą żonę i czwórkę dzieci.

Zajęcia jogi prowadził  Adam Jan – Joga, jako odejście od współzawodnictwa celem zwrócenia uwagi wgłąb siebie, poznawania możliwości kontroli własnego ciała i chęć zbliżenia się do wewnętrznej równowagi oraz wyciszenia, zaprowadziła Adama do Indii. Potrzeba dyscypliny pozwoliła mu na zgłębianie wiedzy w zakresie filozofii jogi, ćwiczeń fizycznych (asany) i oddechowych (pranajama). Z tym doświadczeniem potwierdzonym certfikatem Yoga Alliance RYT 500 jest gotów dzielić się tym, co pozwala mu cieszyć się życiem – dobrą kondycją nie tylko ciała, ale też umysłu.

Kiedy rodzice ćwiczyli jogę, dzieci spędzały miło i kreatywnie czas pod dobrą, kompetentną opieką. W trakcie porannych i popołudniowych zajęć dla dorosłych prowadzone były zajęcia kreatywne dla dzieci oraz raz dziennie zajęcia jogi dla dzieci od lat 3. Były również na zajęcia kreatywne – wspólne zabawy plastyczne i ruchowe, wspierające dzieci w samopoznaniu i integracji.

Zajęcia dla dzieci prowadziła Ula Kukulska – dyplomowana instruktorka jogi. Specjalistka od jogi dla dzieci. Rozwija swoje umiejętności pod okiem cenionych instruktorów. Prowadzi zajęcia jogi dla dzieci, w czasie których maluchy poprzez wcielanie się w różne postaci oraz zabawę przenoszą się w magiczny świat asan. Pobudzając jednocześnie swoją wyobraźnię, ćwiczenia przestają być nudne, stają się niezapomnianą przygoda dla każdego malucha. Prowadzi zajęcia kreatywne oraz jogę dla dzieci. Uczy w Joga Żoliborz.

Narty

Kuchnia wegetariańska

Oczyszczające działanie jogi uzupełniliśmy pełnowartościowym, bezmięsnym pożywieniem. Dwa duże, wegetariańskie posiłki dziennie, serwowane w formie szwedzkiego stołu zaspokoiły nawet najbardziej wymagających joginów. Przed porannymi zajęciami na uczestników wyjazdu czekał rozgrzewający napój z imbirem, miodem i cytryną. W restauracji goście mogli spróbować regionalnych specjałów.

Relaks

Do dyspozycji uczestników wyjazdu były także: bar oraz restauracja „Waniliowa”, mini SPA, plac zabaw dla dzieci, baby room, grillowisko, stół do bilarda, tenis stołowy. W hotelu korzystaliśmy także sauny i masaży. Chętni brali także udział w 5-dniowym kursie tańca dla dorosłych.