RODZINNE FERIE Z JOGĄ

RODZINNE FERIE Z JOGĄ
17 stycznia 2015 - 24 stycznia 2015

Ochotnica Dolna jest urokliwą i spokojną miejscowością, położoną w samym sercu Gorców, 20 km od Szczawnicy. W okolicy znajduje się wiele szlaków turystycznych, a na amatorów sportów zimowych czeka stacja narciarska Szczawnica oraz dziesiątki lokalnych wyciągów. Rodzinne ferie z jogą odbędą się w terminie 17-24.01.2015 r. Zamieszkamy z pensjonacie Jurkowskim, znanym z wysokiego standardu usług oraz niespotykanej życzliwości personelu i właścicieli. Do dyspozycji uczestników wyjazdu będą pokoje 1, 2, 3 oraz 4-osobowe. Każdy wyposażony jest w: osobną łazienkę, telewizor, telefon, a także bezpłatny dostęp do internetu. W ośrodku znajdują się między innymi: sauna, jacuzzi, bilard, piłkarzyki, sala dyskotekowa, bar. Na terenie ośrodka dostępny jest parking oraz bacówka.

Joga

Zapraszamy na 4 sesje jogi codziennie w podziale na grupy: początkujące i zaawansowane do wyboru oraz poranną sesję ćwiczeń oddechowych dla wszystkich. Lekcje odbywają się w następujący sposób: wcześnie rano ćwiczeniqa oddechowe, rano do wyboru sesja dla początkujących lub zaawansowanych, wieczorem do wyboru sesja dla początkujących lub zaawansowanych. Wszystkie sesje jogi dla dorosłych trwają 90 minut, odbywają się w przestronnych salach, w pełni wyposażonych w sprzęt do jogi.

Nauczyciele

Wiktor Morgulec – dyplomowany nauczyciel wg metody B.K.S Iyengara. Jogę praktykuje od w 1999 roku. W latach 2002-2004 spędził pół roku w Indiach, kształcąc się u najwybitniejszych nauczycieli metody B.K.S Iyengara w HIMALAYAN IYENGAR YOGA CENTRE w Dharamsala oraz w YOGANGA YOGA CENTRE w Dheradun. Współzałożyciel Centrum Joga Żoliborz w Warszawie, Akademii Asan oraz portalu internetowego: joga-joga.pl. Ma wspaniałą żonę i czwórkę dzieci.

Janusz Dąbrowski – nauczyciel jogi, fizjoterapeuta, specjalista od jogi dla kręgosłupa, dyplomowany  masażysta, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Od 20 lat prowadzi zajęcia z gimnastyki  korekcyjnej, profilaktyki bólów kręgosłupa i masażu w Gabinecie Odnowy Biologicznej BIORELAX www.biorelax.waw.pl. Jogę praktykuję od 2003 roku, w 2007 ukończył kurs nauczycielski Polskiego Stowarzyszenia Jogi Iyengara. Uczestniczy w warsztatach prowadzonych przez m.in. Gabrielę Giubilaro i Sharata Arora.

Joga dla dzieci

Kiedy rodzice ćwiczą jogę, dzieci spędzają miło i kreatywnie czas pod dobrą, kompetentną opieką. W trakcie porannych i popołudniowych zajęć dla dorosłych prowadzone będą zajęcia kreatywne dla dzieci oraz raz dziennie 30-minutowe zajęcia jogi dla dzieci od lat 3. Zapraszamy również na zajęcia kreatywne – wspólne zabawy plastyczne i ruchowe, wspierające dzieci w samopoznaniu i integracji. Dzieci powyżej 3 roku życia muszą posiadać umiejętność funkcjonowania w grupie. Zajęcia będzie prowadzić Ula Kukulska, dyplomowana instruktorka jogi i doświadczona animatorka.

Zajęcia kreatywne dla dzieci w wieku:
– 3-5 lat – maluszki zapraszamy na bajkowe, pełne niespodzianek, pobudzające wyobraźnię zajęcia. Będziemy się bawić, wcielać w role, opowiadać sobie bajeczki i wspólnie poznawać świat.
– 6-9 lat – zapraszamy na niesamowite pełne niezapomnianych chwil, zabawy, gry, zajęcia plastyczne z elementami orgiami i kirigami. Poprzez zabawę i zdrową rywalizację nauczymy się zasad fair play, a na zajęciach plastycznych „ożywimy” zwykłą kartkę papieru.
– 10-12 lat – starszaki zapraszamy na ekscytujące zabawy ruchowe oraz plastyczne. Wspólnie będziemy tworzyć postaci z orgiami, eksperymentować z kartką papieru, dowiemy się, co to jest mandala. Każdy będzie miał szansę stworzyć własną indywidualną mandalę.

Istnieje możliwość odpłatnego zostawienia pod opieką dzieci poniżej 3 lat oraz pomiędzy sesjami jogi w cenie 20 pln/h (minimum 3 dzieci, w przypadku opieki nad jednym dzieckiem opłata wynosi 50 pln/h) TYLKO PO WCZEŚNIEJSZYM USTALENIU TERMINU.

Ula Kukulska – dyplomowana instruktorka jogi. Specjalistka od jogi dla dzieci. Rozwija swoje umiejętności pod okiem cenionych instruktorów. Prowadzi zajęcia jogi dla dzieci, w czasie których maluchy poprzez wcielanie się w różne postaci oraz zabawę przenoszą się w magiczny świat asan. Pobudzając jednocześnie swoją wyobraźnię, ćwiczenia przestają być nudne, stają się niezapomnianą przygoda dla każdego malucha. Prowadzi zajęcia kreatywne oraz jogę dla dzieci. Uczy w Joga Żoliborz.

Narty

Wszystkim amatorom sportów zimowych polecamy okoliczne stacje narciarskie. Szczególnie polecamy stację Palenica (w Szczawnicy) oraz Kluszkowce. Obydwie zapewnią doskonałą zabawę początkującym i zaawansowanym narciarzom.

narty ochotnica

Codziennie organizujemy dojazd na stok, koszt transportu 10 pln/dziennie od osoby (przy grupie 20 osobowej).

Kuchnia wegetariańska

Naszą specjalnością jest kuchnia wegetariańska, w której jesteśmy bardzo wybredni. Dlatego na wyjazdowe kursy zapraszamy najlepszych kucharzy wegetarian, którzy przygotowują dla nas zdrowe, pyszne posiłki, a wieczorami dzielą się z chętnymi swoim doświadczeniem na kursie kuchni wegetariańskiej.

Gotować dla nas będzie Piotr Ważyński specjalista od kuchni fusion, łączy elementy kuchni wegetariańskiej z całego świata, dodając szczyptę innowacyjności. Na codzień szef kuchni w warszawskim Vega Barze, Green Way. Współautor wydanego na 4 płytach dvd multimedialnego podręcznika do gotowania: „Kuchnia wegetariańska. 4 pory roku”.

Uczestnicy wyjazdu mają zapewnione 2 obfite posiłki (śniadanie, obiadokolacja) oraz „imbir”, czyli poranne spotkanie przy ciepłym napoju imbirowym. Jedzenie występuje w 2 wersjach: wegetariańskiej i wegańskiej, zawsze są przygotowane także potrawy dla dzieci bez przypraw.

Kurs kuchni wegetariańskiej

Uczestnicy wyjazdu będą mogli wziąć udział w 5-dniowym kursie, prowadzonym przez Piotra Ważyńskiego. Wieczorne gotowanie pod okiem kucharza będzie połączone z opowieściami, teorią i praktycznymi wskazówkami. Uczestnicy dowiedzą się, jak w krótkim czasie przygotować pełnowartościowy, smaczny wegetariański posiłek. Każdy otrzyma skrypt z przepisami do wykorzystania w domu.

Dodatkowe atrakcje

PIECZENIE OSCYPKA – bacówka, znajdująca się na terenie ośrodka, jest wspaniałym miejscem do organizowania różnych imprez. Jedną z nich jest pieczenie oscypków. Unikatowa atmosfera tego miejsca, sprawia, że nawet tak banalne czynności, dostarczają wiele frajdy i pozostawiają miłe wspomnienia.

DODATKOWE WYCIECZKI – w czasie wolnym, między jogą, zapraszamy na wycieczki organizowane w zależności od pogody, potrzeb, chęci i zaawansowania uczestników.

Możliwe wycieczki górskie
1. Lubań 1225 m/ dla zaawansowanych
2. Turbacz 1310 m/ dla zaawansowanych, na szczycie schronisko
3. Wąwóz Homole, Wysoka, Durbaszka/ dla zaawansowanych/ 2 schroniska
4. Sokolica 747 m/ dla średniozaawansowanych
5. Wycieczka rowerowa/Szczawnica – Czerwony Klasztor/ dla średniozaawansowanych
6. Wąwóz Homole/ dla dzieci/ schronisko na szczycie
7. Wyciągiem na Palenicę, schronisko Orlica, Dunajcem do Szczawnicy/ dla dzieci/ schronisko
8. Jaworki, Dolina Białej Wody/ dla dzieci/ bacówka z oscypkami na szczycie
9. Willa Akiko/ dla dzieci/ na szczycie schronisko w japońskim stylu
10. Wzdłuż Dunajca do granicy/ dla dzieci/ sklep i bar na granicy

KURS TAŃCA – dla dorosłych, 3 dni

WARSZTATY TAŃCA DLA DZIECI – odbywać się będą wieczorem, poprowadzi je Ula Kukulsk, 5 dni po 50 minut