NARTY Z JOGĄ :: SKI&SPA

NARTY Z JOGĄ :: SKI&SPA
21 lutego 2015 - 28 lutego 2015

Fantastyczny i kameralny wyjazd odbył się w Wierchomli Małej, malowniczej, górskiej miejscowości, położonej w Beskidzie Sądeckim w terminie 21-28.02.2015 r. Mieszkaliśmy w hotelu*** Wierchomla SKI & SPA Resort, w którym do dyspozycji gości będy pokoje 1 i 2-osobowe (każdy wyposażony w łazienkę, telewizor i Internet).

Joga metodą Iyengara

Osoby początkujące na zimowym wyjeździe w Wierchomli mogły od podstaw nauczyć się pracy z ciałem i oddechem w asanach – pozycjach jogi, natomiast osoby zaawansowane miały  okazje do sprawdzenia nabytych umiejętności i doskonalenia ich.

Ćwiczyliśmy codziennie 2 x 2 godziny zajęć. Rano oraz popołudniu były sesje dla zupełnie początkujących oraz zaawansowanych, wstęp do pranajamy – poranna sesja ćwiczeń oddechowych. Zajęcia będą odbywały się w komfortowych warunkach; w przestrzennej sali, w pełni wyposażonej w koce, wałki, pianki, paski, klocki, krzesła.

Nauczyciel

Zajęcia jogi prowadził Wiktor Morgulec – dyplomowany nauczyciel wg metody B.K.S Iyengara. Jogę praktykuje od w 1999 roku. W latach 2002-2004 spędził pół roku w Indiach, kształcąc się u najwybitniejszych nauczycieli metody B.K.S Iyengara w HIMALAYAN IYENGAR YOGA CENTRE w Dharamsala oraz w YOGANGA YOGA CENTRE w Dheradun. Współzałożyciel Centrum Joga Żoliborz w Warszawie, Akademii Asan oraz portalu internetowego: joga-joga.pl. Ma wspaniałą żonę i czwórkę dzieci.

Kuchnia wegetariańska

Oczyszczające działanie jogi uzupełnialiśmy pełnowartościowym, bezmięsnym pożywieniem. Dwa duże, wegetariańskie posiłki dziennie, serwowane w formie szwedzkiego stołu zaspokoiły nawet najbardziej wymagających i wygłodniałych joginów.

Narty

Wierchomla oferuje narciarzom bardzo różnorodne stoki narciarskie o różnych stopniach trudności. Całość obsługiwana jest przez 10 wyciągów narciarskich. Dotychczas najdłuższy wyciąg w Wierchomli, ma długość 1600 metrów, różnica poziomów wynosi 300 metrów, szerokość trasy zjazdowej to 100 – 300 metrów. Jest oświetlony i sztucznie naśnieżany. W połowie stoku, w góralskiej chacie, mieszczą się punkty gastronomiczne i toalety.

Snow Park zlokalizowany jest w bardzo atrakcyjnym miejscu, w połowie głównego stoku, pod kolejką krzesełkową w pobliżu charakterystycznych i lubianych przez wszystkich, szałasów gastronomicznych. Cały teren Snow Parku odpowiednio naśnieżany.

Sztuczne elementy snowparku dostarczyła najbardziej znana na polskim rynku firma Techramps z Krakowa. Wybrana lokalizacja snowparku zagwarantowała mu długi żywot, który jest w stanie przetrwać nawet długotrwałe odwilże oraz korzystanie z niego także po zmroku, ponieważ stok w tym miejscu jest oświetlony.
Więcej na http://www.wierchomla.com.pl/wyciagi.html,240

SPA

Chętni korzystali z krytego basen, jacuzzi, solarium oraz salon SPA z licznymi zabiegami kosmetycznymi i zdrowotnymi.