JOGA DLA KRĘGOSŁUPA Z JANUSZEM DĄBROWSKIM :: 6 DNI :: LUBORADZA

JOGA DLA KRĘGOSŁUPA Z JANUSZEM DĄBROWSKIM :: 6 DNI :: LUBORADZA
9 listopada 2016 - 15 listopada 2016

Luboradza to urokliwa osada, malowniczo położona nad pięknym Jeziorem Koprzywno na Pojezierzu Drawskim, 10 km na wschód od uzdrowiska Połczyn-Zdrój. Obrzeża Parku Krajobrazowego, pozwolą zregenerować siły w bliskości z naturą. To niezwykłe miejsce na mapie Pojezierze Drawskiego, cieszące miłośników aktywnego wypoczynku – szczególnie kajakarstwa i jazdy konnej, którym liczne trasy z pewnością wypełnią nie jeden dzień!

JOGA DLA KRĘGOSŁUPA

Joga dla kręgosłupa to zestaw ćwiczeń z wykorzystaniem asan ukierunkowanych na pracę kręgosłupa, łopatek i miednicy. Zajęcia szczególnie polecane dla osób prowadzących siedzący tryb życia oraz z dolegliwościami kręgosłupa. Regularne ćwiczenia pozwalają wzmocnić odpowiednie mięśnie, skorygować postawę, rozluźnić nadwerężone obszary pleców. Ćwiczenia opracowane na bazie jogi według metody Iyengara mają na celu skorygować postawę i wykształcić tę prawidłową.

Zajęcia przeznaczone są zarówno dla osób, które ćwiczą już jogę, jak i dla początkujących. Zapewniamy dwie sesje jogi po 1,5 godziny – rano i po południu. Przy grupie powyżej 14 osób – zajęcia podzielone na: dla początkujących i zaawansowanych po 1,5 godziny dwa razy dziennie oraz poranne ćwiczenia oddechowe trwające pół godziny.

Nauczyciele

Janusz Dąbrowski – dyplomowany nauczyciel jogi, specjalista od jogi dla kręgosłupa, absolwent AWF w Warszawie. Od 1986 roku prowadzi BIORELAX Gabinet Odnowy Biologicznej na warszawskim Żoliborzu (www.biorelax.waw.pl), gdzie odbywają się zajęcia z gimnastyki korekcyjnej dla dzieci, gimnastyki dla kobiet pod kątem profilaktyki bólów kręgosłupa oraz masaże kręgosłupa.

Jogę praktykuje od 2003 roku, a w 2007 ukończył kurs nauczycielski Polskiego Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Szczecinie u Jurka Jaguckiego. Uczestniczy w warsztatach doszkalających prowadzonych przez renomowanych nauczycieli jogi z kraju i zagranicy m.in. G. Giubilaro, S. Arora, M. Monroe, R. Keller, J. Netti i S. Quirk. Od 2009 roku współpracuje z Joga-Żoliborz oraz Shakti Joga. Prowadzi też zajęcia jogi dla kręgosłupa na wielu wyjazdach m. in, w Poddąbiu, Ochotnicy, Krutyni, Piwnicznej, Wyspie Sobieszewskiej i Wierchomli, Jabłoni, Luboradzy.

Kuchnia wegetariańska

Naszą specjalnością jest kuchnia wegetariańska. Przywiązujemy dużą wagę do jakości wszystkich posiłków, dlatego na wyjazdowe kursy zapraszamy najlepszych kucharzy wegetarian. Codziennie przygotowują dla nas zdrowe i pyszne posiłki, a wieczorami dzielą się z chętnymi swoim doświadczeniem na kursach kuchni wegetariańskiej.

Gotować dla nas będzie Piotr Ważyński specjalista od kuchni fusion, łączy elementy kuchni wegetariańskiej z całego świata, dodając szczyptę innowacyjności. Na co dzień szef kuchni w warszawskim Vega Barze, Green Way. Współautor wydanego na 4 płytach DVD multimedialnego podręcznika do gotowania: „Kuchnia wegetariańska. 4 pory roku”.

Uczestnikom wyjazdu zapewniamy dwa urozmaicone posiłki (śniadanie i obiadokolację) oraz „imbir”, czyli poranne spotkanie przy ciepłym napoju imbirowym.

Dodatkowo płatne

Masaże kręgosłupa wykonywane przez Janusza Dąbrowskiego. Szczegóły do omówienia na miejscu.

Koncert gongów i mis – w zależności od ilości chętnych.

Kąpiele borowinowe.

Wypożyczenie sprzętu pływającego i rowerów.

Sauna

Kurs kuchni wegetariańskiej – z zależności od ilości chętnych.