ZACZNIJ NOWY ROK Z JOGĄ!:: 4 DNI :: PAŁAC HOTEL SULISŁAW

ZACZNIJ NOWY ROK Z JOGĄ!:: 4 DNI :: PAŁAC HOTEL SULISŁAW
4 stycznia 2024 - 7 stycznia 2024

Sulisław to malowniczo położony zakątek Opolszczyzny, oddalony niespełna 70 km od Wrocławia.

Zespół pałacowo-parkowy SULISŁAW położony jest w cichej i spokojnej okolicy, około 4,5 km od dworca kolejowego w Grodkowie. Piękne krajobrazy wokół  sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi i głębokiemu odprężeniu.

Hotel SULISŁAW  ulokowany jest w budynkach dawnego folwarku, których nazwy pochodzą od dwóch mistrzów: wielkiego grodkowiania Józefa Elsnera i jego wybitnego ucznia Fryderyka Chopina. Wszystkie obiekty wchodzące w skład zespołu pałacowo-parkowego zostały gruntownie wyremontowane i zaaranżowane ze smakiem.

Tu tradycja łączy się z luksusem

Początki Pałacu Sulisław sięgają XVII stulecia. Jednym z prominentnych właścicieli tego obiektu był Król Prus Fryderyk Wilhelm III. Pałac został wybudowany w stylu neogotyckim. Za sprawą unikatowej architektury i narożnych wież zyskał bajkowy wygląd. Dzięki gruntownemu remontowi i stylowej aranżacji wnętrz stał się jednym z najbardziej reprezentacyjnych miejsc regionu. Pałac Sulisław to także pierwszy pięciogwiazdkowy hotel na Opolszczyźnie.

Trochę historii

Istnienie zamku i majątku rycerskiego sięga czasów średniowiecza. Wiadomo, że we wsi Sulisław w XVII w. stał piękny dwór. Początki pałacu sięgają 1688 r. W roku 1814 wieś stała się własnością cesarza Wilhelma I, który przekazał ją feldmarszałkowi Grafowi Zork von Wartenberg jako nagrodę za zasługi w walce z Napoleonem. W 1888 roku właścicielem Sulisławia został Hans Karl Hrabia von Schaffgotsch, syn właściciela pałacu w Kopicach. W 1909 r. cały majątek został wydzierżawiony, a dekadę później kupił go hrabia von Franken- Sierstorpff i był w rękach tej rodziny do 1945 r. Pięknie odrestaurowany Pałac Sulisław leży na szlaku zabytkowych, historycznych zamków województwa opolskiego.

Joga

Joga, której nauczamy to bezpieczne i precyzyjnie opracowane pozycje wg metody B.K.S Iyengara: wzmacniające i rozciągające ciało, regenerujące, poprawiające koncentrację, relaksujące. 2 x 1,5 h rano i 2 x 1,5 h popołudniu w grupach początkujących (zapraszamy także nigdy nie ćwiczących) i już ćwiczących.

Joga dla kręgosłupa to zestaw ćwiczeń z wykorzystaniem asan ukierunkowanych na pracę kręgosłupa, łopatek i miednicy. Zajęcia szczególnie polecane dla osób prowadzących siedzący tryb życia oraz z dolegliwościami kręgosłupa. Regularne ćwiczenia pozwalają wzmocnić odpowiednie mięśnie, skorygować postawę, rozluźnić nadwerężone obszary pleców. Ćwiczenia opracowane na bazie jogi według metody Iyengara mają na celu skorygować postawę i wykształcić tę prawidłową.

Do wyboru 2 sesje jogi dziennie: 2 x 1.5 h + poranne ćwiczenia oddechowe.

Nauczyciele

Wiktor Morgulec – dyplomowany nauczyciel jogi wg B.K.S. Iyengara. Autor pierwszych w Polsce multi­medialnych kursów do nauki jogi: „Joga dla początkujących START”, „Joga w domu”, podręczników „Joga dla początkujących” oraz „Joga dla początkujących w formule: ruch ­oddech­relaks”. Przeszło 20 ­lat doświadczenia. W latach 2002–2004 spędził pół roku w Indiach pobierając nauki w Himalayan Iyengar Yoga Center w Dharamsala. Prekursor zajęć jogi dla dzieci w szkole i przedszkolach Montessori w Warszawie. Współzałożyciel Akademii Asan, szkoły Joga Żoliborz w Warszawie, portalu Joga-Joga.p, oraz Joga ­Joga.TV, pierwszej w Polsce platformy do ćwiczeń jogi on ­line. Od 2018 roku prowadzi kursy nauczycielskie jogi integralnej IIYI, które ukończyło już ponad 160 nauczycieli jogi. Więcej na www.morgulec.com

Hania Onifade – specjalistka od jogi dla kręgosłupa, fizjoterapeutka i terapeutka naturalna. Stale pogłębia wiedzę na temat ruchu, oddechu, oczyszczania, odżywiania i głębokiego kontaktu z naturą. Prowadzi ćwiczenia ruchowe i oddechowe, między innymi: kinezyterapię w placówkach medycznych i społecznych, gimnastykę leczniczą, ćwiczenia jogi, aerobowe ćwiczenia rytmiczne. Jest autorką książki „Kompleksowe Odkwaszanie Organizmu. Usuń stres, niedotlenienie, toksyny” oraz książeczki dla dzieci „Mikrobiom Wspaniały”.

Kuchnia wegetariańska

Oczyszczające działanie jogi uzupełnimy pełnowartościowym, bezmięsnym pożywieniem. Dwa duże, wegetariańskie posiłki dziennie, serwowane w formie szwedzkiego stołu zaspokoją nawet najbardziej wymagających joginów. Przed porannymi zajęciami na uczestników wyjazdu będzie czekał rozgrzewający napój z imbirem, miodem i cytryną.

Dodatkowe atrakcje

 • Spa & Wellness – W Pałacu Sulisław znajduje się pierwsze w Polsce SPA, które w swojej ofercie posiada pełną gamę zabiegów ajurwedyjskich. Ajurweda to tradycyjny system medyczny, który bazuje na trzech zasadach: zapobiega, oczyszcza i uodparnia. W ofercie profesjonalne, ajurwedyjskie masaże wykonywane przez wykwalifikowanych masażystów ze Sri Lanki. Dobrodziejstwa płynące z zabiegów ajurwedyjskich zapewnią odprężenie, poprawę samopoczucia oraz przypływ sił witalnych.
 • Basen – Dzięki instalacji przeciwprądu (bardzo mocnego strumienia wody, który tworzy pompa o dużej wydajności) daje możliwość pływania w miejscu – bez przerwy. To okazja na aktywny trening dla każdego, niezależnie od wieku. To jednocześnie idealna przestrzeń do profesjonalnego treningu i efektywnego pływania.
 • Siłowania – Wyposażona w profesjonalny sprzęt firmy Kettler, usytuowana jest na antresoli w hali sportowej. Do dyspozycji Gości jest sprzęt niezbędny do treningu kardio, zwanego wytrzymałościowym. Znajdą tu Państwo m.in. bieżnię, wioślarza, orbitrek, oraz rower pionowy i poziomy. Trening na tych urządzeniach to forma ćwiczeń mająca na celu poprawę wydolności serca. Polecana jest wszystkim osobom, bez względu na wiek czy poziom wydolności fizycznej.
 • Marina i plaża –  Kąpielisko i plaża jest atrakcją zarówno latem jak i zimą.
 • Muzeum pałacu – Kolekcja Porcelany stanowi najważniejsze zbiory naszego Muzeum. Poza nią posiadamy interesującą Kolekcję Obrazów oprawionych w złote ramy (przeważnie z XIX w. ale też starsze XVIII- wieczne), oraz Kolekcje Zegarów, którą ciągle rozbudowujemy. Obok ekspozycji stałych organizujemy wystawy czasowe obejmujące różne dziedziny sztuki i epok.
 • Golf – Zapraszamy do strzelnicy golfowej, gdzie oferujemy możliwość treningu lub nauki gry w golfa oraz akademię golfa dla osób indywidualnych i firm. Driving range usytuowany jest w zielonej scenerii i obejmuje 6 stanowisk zadaszonych oraz 10 odkrytych. Nie ma potrzeby kupować czy wieźć sprzętu ze sobą, można na miejscu wypożyczyć kije i piłki do golfa.
 • Stawy – Przypałacowe stawy rybne zasilane są wodą pochodzącą z naturalnych źródeł artezyjskich. Jest to ulubione miejsce wędkarzy, zarówno początkujących, jak i zaawansowanych, którzy z przyjemnością oddają się pasji łowienia ryb.
 • Przypałacowy park – Pałac Sulisław położony jest w środku malowniczego parku, będącego idealnym miejscem na spacery i relaks. W jego zaciszu można niespiesznie wypić filiżankę aromatycznej kawy, poczytać książkę, medytować albo zagrać w szachy czy coraz bardziej popularne boule, nazywane we Francji Pétanque. Park został założony ponad 150 lat temu i z uwagi na swoją historię oraz wyjątkowy urok jest wpisany na listę zabytków.
 • Fauna i Flora – Bliskość natury i urok terenów zielonych. Lasy, łąki, bliski kontakt z naturą – wszystko to na wyciągnięcie dłoni i z dala od miejskiego zgiełku. Kąpiele leśne dodają energii, stymulują układ oddechowy, odpornościowy, mitygują lęki, złość, depresję, obniżają stres oraz wzmacniają układ krążenia. Zanurzenie się między drzewami normuje także poziom adrenaliny i kortyzolu, wydzielanych nadmiernie w momentach silnego napięcia nerwowego.
 • Koncert na misach  – „Kąpiel w dźwiękach” to wspaniały sposób, aby poczuć odprężenie w całym ciele – wszystko za sprawą przyjemnych wibracji, wydawanych przez gong oraz misy dźwiękowe z Nepalu.

 

Cennik

Cena za osobę dorosłą w pokoju 2-osobowym – 1700 zł 

Cena za osobę dorosłą w pokoju 1-osobowym – 2048 zł 

Cena za dziecko 3-12 lat (z 1 osobą dorosłą w pokoju) – 1253 zł 

Cena za dziecko 3-12 lat na dostawce (z 2 osobami w pokoju) – 1208 zł

Cena za pobyt psa – 150 zł

Cena obejmuje:

 • zajęcia jogi
 • zakwaterowanie
 • wyżywienie

Zapisy

Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Po otrzymaniu potwierdzenia wstępnej rezerwacji do zapłaty będą 2 zadatki:

w wysokości 400 zł od osoby – na konto organizatora zajęć jogi
JOGA-JOGA.PL 49 1140 2004 0000 3102 4532 3490
tytuł „Karnet na zajęcia jogi – SU”

w wysokości 400 zł od osoby – na konto organizatora pobytu
„BJ” Sp. z o.o. 26 2030 0045 1110 0000 0124 2110
tytuł: „ Pobyt z jogą styczeń”

Pozostała kwota do hotelu  płatna będzie do dnia 28 grudnia. Pozostała kwota za zajęcia jogi płatna na miejscu.

Firma JOGA-JOGA.PL odpowiada wyłącznie za zorganizowanie i przeprowadzenie zajęć z jogi. Nie pobiera żadnych opłat ani też nie organizuje dojazdu, wyżywienia, zakwaterowania itp. Tymi sprawami zajmuje się hotel, który również ponosi wobec klienta za wykonanie swych usług odpowiedzialność określoną w przepisach kodeksu cywilnego. Odpowiedzialność ta dotyczy także ewentualnego zwrócenia przez hotelarza czy restauratora itp. klientowi sum wpłaconych w przypadku niewykonania usługi oraz wszelkich roszczeń klienta do nich i odwrotnie. W sprawach dotyczących tych roszczeń firma JOGA-JOGA.PL nie będzie uczestniczyć, ani nie ponosi w nich odpowiedzialności wobec klienta.

Zniżki

SREBRNA KARTA upoważnia nawet do 15% zniżkisrebrna_karta_jj

Odbierz SREBRNĄ KARTĘ i korzystaj z najlepszych cen na nasze zajęcia  jogi.

SREBRNA KARTA przysługuje każdemu, kto brał udział w naszych wyjazdowych  zajęciach jogi.

SREBRNA KARTA upoważnia do korzystania ze stałych rabatów procentowych na nasze zajęcia.

rabat na karnet na jogę 5% – dla każdego, kto był z nami na 1-5 wyjazdach
rabat na karnet na jogę 15% – dla każdego, kto był z nami na 6-10 wyjazdach

Rabaty z tytułu karty SREBRNEJ KARTY nie łączą się z innymi rabatami i promocjami, nie dotyczą kursów dodatkowych i warsztatów.

UWAGA!!! Jeśli posiadasz SREBRNĄ KARTĘ Prosimy podczas wypełniania FORMULARZA ZGŁOSZENIA na wyjazd zaznaczyć odpowiednie pole i wpisać nr posiadanej karty.

Kontakt

JEŚLI MASZ JAKIEŚ PYTANIA ZADZWOŃ LUB NAPISZ
tel. 666 923 666, od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00- 17.00
mail zapisy@joga-joga.pl

UWAGI

W wyjątkowych przypadkach, z przyczyn losowych mogą nastąpić zmiany w obsadzie kadrowej podczas wyjazdów. Organizator zobowiązuje w takim przypadku zastąpić nauczyciela jogi, kucharza lub osobę prowadzącą dodatkowe warsztaty inną osobą, doświadczoną w swojej dziedzinie i nieustępującą pod względem merytorycznym pierwotnie zaanonsowanej obsadzie. W przypadku, gdy na wyjazd zgłosi się grupa poniżej 23 osób, organizator zastrzega sobie prawo do wysłania jednego nauczyciela jogi i utworzenia grupy łączonej.

Bardzo prosimy o przemyślane rezerwacje. Zadatki są bezzwrotne.

Jeżeli jakaś impreza nie będzie mogła zostać przeprowadzona w zakładanym terminie z powodu okoliczności niezależnych od nas, nie możemy ponosić za to odpowiedzialności. W takim przypadku impreza odbędzie się w późniejszym terminie. Wpłacone zadatki nie przepadają, będzie je można wykorzystać na innym wyjeździe.