MAJÓWKA Z JOGĄ 4 DNI :: MAZURY :: KRUTYŃ

MAJÓWKA Z JOGĄ 4 DNI :: MAZURY :: KRUTYŃ
30 kwietnia 2015 - 3 maja 2015

Wspaniała 4-dniowa majówka w Krutyni w terminie 30.04-3.05.2015 r dobiegła końca. A my pełni pozytywnej energii wróciliśmy po praktyce jogi w dobrej kondycji i formie. Organizowaliśmy spływy kajakowe, koncert gongów i mis tybetańskich. Czyste powietrze i cisza zregenerowały nasze ciała i umysły oraz pozwoliły oderwać się od codzienności.

Joga

Ćwiczyliśmy codziennie 4 x 1,5 h + poranne ćwiczenia oddechowe. Do wyboru dwie sesje jogi dziennie, w grupie początkującej lub zaawansowanej. Każda sesja kończyła się pozycjami relaksowymi.

Joga, której nauczamy to bezpieczne i precyzyjnie opracowane pozycje wg metody B.K.S Iyengara: wzmacniające i rozciągające ciało, regenerujące, poprawiające koncentrację, relaksujące,pomocne przy problemach z kręgosłupem. Wyjątkową cechą jogi Iyengara jest wykorzystanie licznych pomocy: koców, lin, kostek, pasków oraz specjalnie zaprojektowanych krzeseł, ławek i wałków. Umożliwiają one poprawne wykonywanie asan osobom o znacznych indywidualnych ograniczeniach. Szczegółowo opracowane pozycje leczą różne dolegliwości, prowadząc ćwiczącego ku pełnemu zdrowiu.

Nauczyciele

Wiktor Morgulec – dyplomowany nauczyciel wg metody B.K.S Iyengara. Jogę praktykuje od w 1999 roku. W latach 2002-2004 spędził pół roku w Indiach, kształcąc się u najwybitniejszych nauczycieli metody B.K.S Iyengara w HIMALAYAN IYENGAR YOGA CENTRE w Dharamsala oraz w YOGANGA YOGA CENTRE w Dheradun. Współzałożyciel Centrum Joga Żoliborz w Warszawie, Akademii Asan oraz portalu internetowego: joga-joga.pl. Ma wspaniałą żonę i czwórkę dzieci.
Nauczyciel na wyjeździe w terminie 24.04-3.05.2015 r.

Janusz Dąbrowski- joga dla kręgosłupa – Dyplomowany nauczyciel jogi, absolwentem Akadamii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Od ponad 20 lat prowadzi zajęcia z gimnastyki korekcyjnej, profilaktyki bólów kręgosłupa i masażu w Gabinecie Odnowy Biologicznej BIORELAX. Jogę praktykuję od 2003 roku w 2007 ukończył kurs nauczycielski Polskiego Stowarzyszenia Jogi Iyengara. Uczestniczy w warsztatach doszkalających , prowadzonych przez renomowanych nauczycieli jogi m.in. Gabrielę Giubilaro i Sharata Arora. Specjalista od JOGI DLA KRĘGOSŁUPA

Dla dzieci

Codziennie podczas wszystkich zajęć jogi dla dorosłych były prowadzone zajęcia kreatywne i joga dla dzieci – w cenie wyjazdu.

Poranne zajęcia jogi dla dzieci odbywały się równolegle do zajęć dla dorosłych (czas 30 minut). Oprócz zajęć jogi zadbaliśmy o zabawy ruchowe, plastyczne i muzyczne. Zajęcia były dostosowane do wieku i temperamentu dzieci, była to taka kreatywna świetlica, gdzie dzieci mogły się poznać i zakolegować oraz spożytkować swoją energię.

Ula Kukulska – dyplomowana instruktorka jogi. Specjalistka od jogi dla dzieci. Rozwija swoje umiejętności pod okiem cenionych instruktorów. Prowadzi zajęcia jogi dla dzieci, w czasie których maluchy poprzez wcielanie się w różne postaci oraz zabawę przenoszą się w magiczny świat asan. Pobudzając jednocześnie swoją wyobraźnię, ćwiczenia przestają być nudne, stają się niezapomnianą przygoda dla każdego malucha. Prowadzi zajęcia kreatywne oraz jogę dla dzieci. Uczy w Joga Żoliborz.

Kuchnia wegetariańska

Oczyszczające działanie jogi uzupełniliśmy pełnowartościowym, bezmięsnym pożywieniem. Dwa duże, wegetariańskie posiłki dziennie, serwowane w formie szwedzkiego stołu zaspokoiły nawet najbardziej wymagających joginów. Przed porannymi zajęciami na uczestników wyjazdu czekał rozgrzewający napój z imbirem, miodem i cytryną. Jedzenie występowało w 2 wersjach: wegetariańskiej i wegańskiej.

Gotował dla nas będzie Piotr Ważyński – specjalista od kuchni fusion, łączy elementy kuchni wegetariańskiej z całego świata, dodając szczyptę innowacyjności. Na co dzień szef kuchni w warszawskim Vega Barze, Green Way. Współautor wydanego na 4 płytach dvd multimedialnego podręcznika do gotowania: „Kuchnia wegetariańska. 4 pory roku”.

Kurs kuchni wegetariańskiej

Uczestnicy wyjazdu wzięli udział w kursie, prowadzonym przez Piotra Ważyńskiego. Wieczorne gotowanie pod okiem kucharza połączone było opowieściami, teorią i praktycznymi wskazówkami. Uczestnicy dowiedzieli się, jak w krótkim czasie przygotować pełnowartościowy, smaczny wegetariański posiłek.

Dodatkowe atrakcje

ATRAKCJE OKOLICY – spływy kajakowe rzeką Krutynią, spływy łodziami (pychówki), wyprawy rowerowe, zwiedzanie interesujących miejsc regionu np. Wojnowo, Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, Mazurski Park Krajobrazowy.

MASAŻ – Janusz Dąbrowski to fizjoterapeuta z ponad 20-letnim doświadczeniem. Wykonuje masaż kręgosłupa obejmujący nie tylko mięśnie pleców, ale także mięśnie karku i szyi. Zabiegi do indywidualnego omówienia na wyjeździe (możliwe w terminie 30.04-3.05).

WARSZTATY TAŃCA DLA DZIECI – odbywać się będą wieczorami. Poprowadzi je Ula Kukulska. Warsztaty trwają 3 dni po 50 minut, koszt 150 pln.

KONCERT GONGÓW I MIS – „Kąpiel w dźwiękach” to wspaniały sposób, aby poczuć odprężenie w całym ciele – wszystko za sprawą przyjemnych wibracji, wydawanych przez gong oraz misy dźwiękowe z Nepalu.

DOMOWY CHILL OUT – jeśli zmęczy nas fizyczny wypoczynek, to mamy w zanadrzu leniwe popołudnia i wieczory: gry planszowe, wieczorne pokazy filmowe, ognisko. Zapraszamy dorosłych i dzieci do wspólnego grania.

  • DIXIT – gra na skojarzenia, pobudzająca wyobraźnię i wymagająca odrobiny kreatywności i taktyki.
  • GENIUSZ – gra logiczna o prostych regułach i szerokich możliwościach wyboru i rozwoju sytuacji. Nie jest powtarzalna, więc nie nudzi się łatwo.
  • SCRABBLE – tego tłumaczyć chyba nie trzeba, połączenie słownej sprawności z matematyczną przebiegłością.