CZERWCÓWKA Z JOGĄ DLA KRĘGOSŁUPA MAZURY

CZERWCÓWKA Z JOGĄ DLA KRĘGOSŁUPA MAZURY
3 czerwca 2015 - 7 czerwca 2015

Wyjazd na Czerwcówkę z jogą dla kręgosłupa odbędzie się w dniach 3-7 czerwca 2015 roku. Krutyń to urokliwa, położona w samym sercu Mazurskiego Parku Krajobrazowego, wieś. Zamieszkamy w komfortowym ośrodku Mazur Syrena. Wśród zaplanowanych atrakcji nie zabraknie zajęć dla ćwiczących i początkujących joginów oraz dzieci.

Joga

Ćwiczymy codziennie 4 razy po 1,5 h. Do wyboru dwie sesje jogi dziennie w grupie początkującej lub zaawansowanej, także w wariancie jogi dla kręgosłupa.

Joga, której nauczamy to bezpieczne i precyzyjnie opracowane pozycje wg metody B.K.S Iyengara: wzmacniające i rozciągające ciało, regenerujące, poprawiające koncentrację, relaksujące,pomocne przy problemach z kręgosłupem. Wyjątkową cechą jogi Iyengara jest wykorzystanie licznych pomocy: koców, lin, kostek, pasków oraz specjalnie zaprojektowanych krzeseł, ławek i wałków. Umożliwiają one poprawne wykonywanie asan osobom o znacznych indywidualnych ograniczeniach. Szczegółowo opracowane pozycje leczą różne dolegliwości prowadząc ćwiczącego ku pełnemu zdrowiu. Każda sesja kończy się pozycjami relaksowymi.

Nauczyciele

Wiktor Morgulec – dyplomowany nauczyciel wg metody B.K.S Iyengara. Jogę praktykuje od w 1999 roku. W latach 2002-2004 spędził pół roku w Indiach, kształcąc się u najwybitniejszych nauczycieli metody B.K.S Iyengara w HIMALAYAN IYENGAR YOGA CENTRE w Dharamsala oraz w YOGANGA YOGA CENTRE w Dheradun. Współzałożyciel Centrum Joga Żoliborz w Warszawie, Akademii Asan oraz portalu internetowego: joga-joga.pl. Autor podręcznika do nauki jogi na dvd „Joga dla początkujących START” oraz „Joga dla początkujących w formule ruch-oddech-relaks”.

Janusz Dąbrowski – nauczyciel jogi, fizjoterapeuta, specjalista od jogi dla kręgosłupa, dyplomowany  masażysta, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Od 20 lat prowadzi zajęcia z gimnastyki  korekcyjnej, profilaktyki bólów kręgosłupa i masażu w Gabinecie Odnowy Biologicznej BIORELAX www.biorelax.waw.pl. Jogę praktykuję od 2003 roku, w 2007 ukończył kurs nauczycielski Polskiego Stowarzyszenia Jogi Iyengara. Uczestniczy w warsztatach prowadzonych przez m.in. Gabrielę Giubilaro i Sharata Arora.

Joga dla dzieci

Codziennie podczas wszystkich zajęć jogi dla dorosłych będą prowadzone zajęcia kreatywne i joga dla dzieci. Zajęcia prowadzi Ula Kukulska. Zapraszamy dzieci w wieku 4-12 lat. Oprócz zajęć jogi Ula zorganizuje dzieciakom czas przy zabawach ruchowych, plastycznych i muzycznych. Zajęcia będą dostosowane do wieku i temperamentu dzieci, będzie to taka kreatywna świetlica, gdzie dzieci będą mogły się poznać i zakolegować oraz spożytkować swoją energię.

Czas zajęć to 30 min dziennie. Zajęcia odbędą się w trakcie porannych zajęć dla dzieci (równolegle do zajęć dla dorosłych).

Ula Kukulska – dyplomowana instruktorka jogi. Specjalistka od jogi dla dzieci. Rozwija swoje umiejętności pod okiem cenionych instruktorów. Prowadzi zajęcia jogi dla dzieci, w czasie których maluchy poprzez wcielanie się w różne postaci oraz zabawę przenoszą się w magiczny świat asan. Pobudzając jednocześnie swoją wyobraźnię, ćwiczenia przestają być nudne, stają się niezapomnianą przygoda dla każdego malucha. Prowadzi zajęcia kreatywne oraz jogę dla dzieci. Uczy w Joga Żoliborz.

Kuchnia wegetariańska

Naszą specjalnością jest kuchnia wegetariańska, w której jesteśmy bardzo wybredni. Dlatego na wyjazdowe kursy zapraszamy najlepszych kucharzy wegetarian, którzy przygotowują dla nas zdrowe, pyszne posiłki, a wieczorami dzielą się z chętnymi swoim doświadczeniem na kursie kuchni wegetariańskiej.

Gotować dla nas będzie Piotr Ważyński specjalista od kuchni fusion, łączy elementy kuchni wegetariańskiej z całego świata, dodając szczyptę innowacyjności. Na codzień szef kuchni w warszawskim Vega Barze, Green Way. Współautor wydanego na 4 płytach dvd multimedialnego podręcznika do gotowania: „Kuchnia wegetariańska. 4 pory roku”.

Uczestnicy wyjazdu mają zapewnione 2 obfite posiłki (śniadanie, obiadokolacja) oraz „imbir”, czyli poranne spotkanie przy ciepłym napoju imbirowym. Jedzenie występuje w 2 wersjach: wegetariańskiej i wegańskiej, zawsze są przygotowane także potrawy dla dzieci bez przypraw.

Jakub Dorosz - aromaterapia | masaże | koncert gongów

Jakub Dorosz – dyplomowany naturopata i dietetyk (3-letnie Studium Terapii Naturalnych we Wrocławiu , studia podyplomowe w Instytucie Żywności i Żywienia w Warszawie, 7-letnie studia specjalizacyjne ziołolecznictwa wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej – Wrocław, Poznań, Warszawa)

W swojej pracy stosuje metody Tradycyjnej Medycyny Chińskiej – chińską diagnostykę, ziołolecznictwo, akupunkturę, masaż – jest uczniem dr-a Tadeusza Błaszczyka (Niemcy) i prof. dr n. med. Yifan Yang (Holandia). Wykorzystuje też inne techniki szeroko rozumianej medycyny naturalnej – terapię manualną kręgosłupa, terapię dźwiękiem, homeopatię i inne.

Prowadzi w Olsztynie gabinet medycyny komplementarnej oraz szkolenia, wykłady, warsztaty z zakresu ziołolecznictwa, dietetyki profilaktycznej i leczniczej, masażu dźwiękiem met. P. Hessa oraz aromaterapii.

Krutynia jest jednym z najciekawszych i najpiękniejszych szlaków wodnych w Polsce, a nawet w Europie. Na uczestników Czerwcówki czekają m.in. legendarne spływy kajakowe rzeką Krutynią, spływy łodziami (pychówki) czy spływy łodziami w nocy z lampionami i pływającym ogniskiem. Ponadto: wyprawy rowerowe indywidualne lub z przewodnikiem po Mazurskim Parku Krajobrazowym, zwiedzanie interesujących miejsc regionu (Wojnowo, Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie)l

KURS KUCHNI WEGETARIAŃSKIEJ – wieczorne gotowanie pod okiem kucharzy, połączone z opowieściami, teorią i cennymi wskazówkami. Zajęcia praktyczne: jak w krótkim czasie przygotować pełnowartościowy i smaczny wegetariański posiłek. Każdy uczestnik kursu, otrzymuje skrypt z przepisami do wykorzystania w domu – autorstwa kucharzy prowadzących.

MASAŻ Janusz Dąbrowski – fizjoterapeuta z ponad 20-letnim doświadczeniem. Wykonuje masaż kręgosłupa obejmujący nie tylko mięśnie pleców, ale także mięśnie karku i szyi. Zabiegi do indywidualnego omówienia na wyjeździe.

WARSZTATY TAŃCA DLA DZIECI – odbywać się będą wieczorami. Poprowadzi je Ula Kukulska. Warsztaty trwają 5 dni po 50 minut, koszt 200 pln.

KONCERT GONGÓW I MIS „Kąpiel w dźwiękach” to wspaniały sposób, aby poczuć odprężenie w całym ciele – wszystko za sprawą przyjemnych wibracji, wydawanych przez gong oraz misy dźwiękowe z Nepalu. Czas – około 1h, cena 15 zł / os.

AROMATERAPIA możliwość oddziaływania terapetycznymi olejami eterycznymi na sferę fizyczną i psycho-emocjonalną człowieka. Prezentacja z elementami warsztatu. Czas – około 2,5h, cena 20 zł / os.

MASAŻ Jakub Dorosz do wyboru masaż: uelastyczniający kręgosłup / dźwiękiem metodą P. Hessa / terapeutycznymi olejkami eterycznymi / holistyczny (łączy główne elementy poprzednich).

KONSULTACJE TERAPEUTYCZNE Standard diagnostyczny wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej polega na badaniu języka, pulsu na obu przegubach oraz punktów na powłokach brzusznych. Jest to badanie na poziomie przyczyny a nie skutków jak ma to miejsce w medycynie zachodniej – dzięki temu można wzmocnić i poprawić funkcjonowanie organizmu, pozbyć się kłopotliwych dolegliwości oraz uniknąć szkodliwej farmakoterapii. Czas około 50 minut, cena 100 zł.

DOMOWY CHILL OUT – jeśli zmęczy nas fizyczny wypoczynek, to mamy w zanadrzu leniwe popołudnia i wieczory: gry planszowe, wieczorne pokazy filmowe, ognisko. Zapraszamy dorosłych i dzieci do wspólnego grania.

  • DIXIT – gra na skojarzenia, pobudzająca wyobraźnię i wymagająca odrobiny kreatywności i taktyki.
  • GENIUSZ – gra logiczna o prostych regułach i szerokich możliwościach wyboru i rozwoju sytuacji. Nie jest powtarzalna, więc nie nudzi się łatwo.
  • SCRABBLE – tego tłumaczyć chyba nie trzeba, połączenie słownej sprawności z matematyczną przebiegłością.