Jaki Nett (USA) w Polsce! 2-dniowy Konwent stacjonarny

Jaki Nett (USA) w Polsce! 2-dniowy Konwent stacjonarny

Zapraszamy do udziału w Konwencie jogi z Jaki Nett. To już dziewiąta wizyta tej wspaniałej nauczycielki w Polsce. Program wydarzenia został  tak skonstruowany, żeby mogły wziąć w nim udział zarówno osoby początkujące jak i zaawansowane.

ANATOMIA JOGI – KOREKTA ZŁYCH NAWYKÓW

Podczas Konwentu nauczymy się prawidłowych ruchów i prawidłowego wykonywania asan. Sprawdzimy czy nasza praktyka jest sensowna i czy nawykowo nie powielamy starych błędów. Nauczymy się zwracać uwagę na te aspekty w praktyce, które mają głęboki sens anatomiczny. Jaki Nett poprowadzi nas w świadomej, rozumnej i uważnej praktyce z poszanowaniem naszych możliwości i ewentualnych ograniczeń w ciele.

Podczas Konwentu zajęcia dodatkowe poprowadzą nauczyciele towarzyszący: Hania Onifade, Janusz Dąbrowski i Wiktor Morgulec. Będą oni także asystować i służyć uczestnikom wszelką pomocą w czasie warsztatu z Jaki Nett.

PLAN KONWENTU:

SOBOTA 13 kwietnia
10:00 – 13:00 – Jaki Nett, Joga Iyengara
13:00 – 16:30 – Przerwa
16:30 – 19:00 – Jaki Nett, Joga Iyengara
19:30 – Wspólna kolacja z Jaki Nett (rezerwacja)

NIEDZIELA 14 kwietnia
9:00 – 12:00 – Jaki Nett, Joga Iyengara
12:00 – 14:30 – Przerwa
14:30 – 17:30 – Jaki Nett, Joga Iyengara

MIEJSCE:

Hala Sportowa ul. Braci Załuskich 1, WARSZAWA 

Zapewniamy obecność tłumacza języka angielskiego.​

Jaki Nett praktykuje jogę od ponad 40 lat. Od 1987 roku regularnie odwiedza Punę praktykując pod okiem rodziny Iyengarów od 2 do 5 miesięcy każdego roku. Jest nauczycielką stopnia Senior I.

Autorka książki „Crack in the mask” (Pęknięcie w masce) będącej podręcznikiem ćwiczeń wzmacniających mięśnie dna miednicy. Opracowała unikalną metodę „Felt Sense” będącą rozwiązaniem problemów kobiecych związanych z nietrzymaniem moczu. Jest ekspertką do spraw kobiecych magazynu Yoga Journal.

Studiowała architekturę wnętrz, aktorstwo, modeling i psychologię. Obecnie wykłada „Psychologię tożsamości” i „Wprowadzenie do psychologii” w Santa Rosa Jr College w Kalifornii. Razem z mężem prowadzi szkołę jogi w Kalifornii.

Nauczyciele towarzyszący:

Hania Onifade –  specjalistka od jogi hormonalnej, jogi dla kręgosłupa, fizjoterapeutka i terapeutka naturalna. Stale pogłębia wiedzę na temat ruchu, oddechu, oczyszczania, odżywiania i głębokiego kontaktu z naturą. Prowadzi ćwiczenia ruchowe i oddechowe, między innymi: kinezyterapię w placówkach medycznych i społecznych, gimnastykę leczniczą, ćwiczenia jogi, aerobowe ćwiczenia rytmiczne. Jest autorką książki „Kompleksowe Odkwaszanie Organizmu. Usuń stres, niedotlenienie, toksyny” oraz książeczki dla dzieci „Mikrobiom Wspaniały”.

Wiktor Morgulec – dyplomowany nauczyciel wg metody B.K.S Iyengara. Jogę praktykuje od w 1999 roku. W latach 2002-2004 spędził pół roku w Indiach, kształcąc się u najwybitniejszych nauczycieli metody B.K.S Iyengara w HIMALAYAN IYENGAR YOGA CENTRE w Dharamsala oraz w YOGANGA YOGA CENTRE w Dheradun. Autor pierwszych w Polsce multimedialnych podręczników do nauki jogi. Współzałożyciel Centrum Joga Żoliborz w Warszawie, Akademii Asan oraz portalu internetowego: joga-joga.pl. Od 2005 roku prowadzi wyjazdowe kursy jogi w Polsce i za granicą, oraz kursy nauczycielskieJogi Integralnej.

Joga Iyengara to bezpieczne i precyzyjnie opracowane pozycje wzmacniające i rozciągające ciało, regenerujące, poprawiające koncentrację i relaksujące. Wyjątkową cechą jogi Iyengara jest wykorzystanie licznych pomocy: koców, lin, kostek, pasków oraz specjalnie zaprojektowanych krzeseł, ławek i wałków. Umożliwiają one poprawne wykonywanie asan osobom o znacznych indywidualnych ograniczeniach. Szczegółowo opracowane pozycje leczą różne dolegliwości prowadząc ćwiczącego ku pełnemu zdrowiu.

Janusz Dąbrowski – dyplomowany nauczyciel jogi, specjalista od jogi dla kręgosłupa, absolwent AWF w Warszawie. Od 1986 roku prowadzi BIORELAX Gabinet Odnowy Biologicznej na warszawskim Żoliborzu (www.biorelax.waw.pl), gdzie odbywają się zajęcia z gimnastyki korekcyjnej dla dzieci, gimnastyki dla kobiet pod kątem profilaktyki bólów kręgosłupa oraz masaże kręgosłupa.Jogę praktykuje od 2003 roku, a w 2007 ukończył kurs nauczycielski Polskiego Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Szczecinie u Jurka Jaguckiego. Uczestniczy w warsztatach doszkalających prowadzonych przez renomowanych nauczycieli jogi z kraju i zagranicy 

Joga Kręgosłupa to zestaw ćwiczeń z wykorzystaniem asan ukierunkowanych na pracę kręgosłupa, łopatek i miednicy. Zajęcia szczególnie polecane dla osób prowadzących siedzący tryb życia oraz z dolegliwościami kręgosłupa. Regularne ćwiczenia pozwalają wzmocnić odpowiednie mięśnie, skorygować postawę, rozluźnić nadwerężone obszary pleców. Ćwiczenia opracowane na bazie jogi według metody Iyengara mają na celu skorygować postawę i wykształcić tę prawidłową.

CENNIK:

12 godzin warsztatów

Cena promocyjna do 24.03.2024: 669 zł

Cena regularna: 799 zł

Zapewniamy możliwość noclegu w pobliskiej szkole Joga Żoliborz na sali do jogi (koszt 50 zł).

ZNIŻKI:

  • Posiadam Srebrną Kartę – przysługuje mi 10% rabatu
  • Uczęszczam do szkoły Joga Żoliborz – przysługuje mi 10% rabatu
  • Udział w poprzednich konwencjach organizowanych przez Joga-joga.pl – 10% rabatu
  • Ukończyłam(em) Kurs Nauczycielski Jogi Integralnej IIYI – cena specjalna 350 zł
  • Dyplomowani nauczyciele jogi RYT RYS IIYA PSJI: 499 zł.

ZAPRASZAMY!

Warsztaty z Jaki Nett bardzo mi się podobały. Było to moje pierwsze z Nią zetknięcie i przyznam , że zauroczyła mnie swoją kobiecością i sposobem prowadzenia jogi. Jako nauczycielka jest w pełni profesjonalna. Lekcja wygięć do tyłu była dla mnie super. Uważam, że świetnie przygotowała w niej sekwencję asan. Poza tym odpowiadał mi spokojny sposób prowadzenia przez nią całego warsztatu.

Felt sense – metoda też bardzo ciekawa i dla nas kobiet niezwykle przydatna. Poprowadzona urokliwie, w stylu amerykańskim, widać, że wywodzi się z innej kultury.
A poza tym Jaki emanuje cudną kobiecością. Jest przepiękną wizytówką jogi.”

Asia Błajet 🙂

„Fantastyczna okazja, aby zobaczyć jak inni podchodzą do jogi – myśmy w Polsce trochę za bardzo potraktowali jogę jako naukę – a Jaki Nett przypomniała, że joga to coś naturalnego, mówiła m.in. „Don’t get too intellectual, do it naturally”.”

Hania Szarpak

„Warsztaty z Jaki Nett – joga i życie z uśmiechem na ustach.
Na warsztat z Jaki Nett przyjechałam z dużą ciekawością i pewną dozą sceptycyzmu. Z prostego powodu – Jaki jest nauczycielką amerykańską, a jak doświadczyłam tego sama w podróży po USA i pracy w Kalifornii, Amerykanie są często bardzo powierzchowni, ślizgają się po powierzchni zjawisk rzadko dotykając prawdziwej głębi. A więc joga po amerykańsku? Czy to będzie dobre?
Jaki Nett rozwiała moje obawy już w ciągu pierwszych zajęć felt sense, a każda następna sesja jogi i felt sense tylko potwierdzała fakt, że jest to wspaniała nauczycielka, fachowiec w przedstawianym temacie, a jednocześnie niesamowicie pogodna i ciekawa osobowość.
Zajęcia felt sense, dotyczące tematów intymnych i dla wielu kobiet bardzo trudnych Jaki poprowadziła z niesamowitą otwartością – opowieści o jej własnych doświadczeniach z problemami kobiecymi połączone z wieloma sympatycznymi żartami sprawiły, że nikt nie wstydził się zadawania pytań i zgłaszania wątpliwości. Dzięki temu zajęcia nie były wykładem, ale żywym dialogiem, pięknym dialogiem na tematy, które w naszym katolickim kraju niestety często są tabu. Praktyczne przykłady na szkielecie o imieniu Czesław i uczestniczkach warsztatu świetnie obrazowały omawiane problemy.
Zajęcia jogi były przemyślane, dosyć intensywne i bardzo energetyzujące.”

Ewa Strzemecka

Organizatorzy Konwentu

Kontakt do organizatorów:

redakcja@joga-joga.pl

tel. 534 923 923, 666 923 999