Kurs Praktyk Ajurwedy – Certyfikacja

Kurs Praktyk Ajurwedy – Certyfikacja
17 września 2022 - 26 lutego 2023 12:00

Ajurwedyjskie całościowe spojrzenie na świat i człowieka pozwala istocie ludzkiej zachować zdrowie i cieszyć się długowiecznością. Dla zachowania równowagi niezbędna jest umiejętność dbania o własne ciało poprzez dostosowanie się do rytmu biologicznego (ajurwedyjski porządek dnia). Według ajurwedy zdrowie, to nie tylko brak objawów choroby w ciele ale równowaga na poziomie umysłu i ducha.

Ajurweda to nauka o świadomym dokonywaniu wyborów, takich wyborów, które są dla nas korzystne z perspektywy całego życia. Jest to możliwe kiedy nasz umysł jest spokojny i wyciszony. Spokój na poziomie umysłu możemy osiągnąć dzięki odpowiedniej diecie, medytacji oraz ćwiczeniu jogi.
Znając zasady ajurwedy możemy dostosować dbałość o własne zdrowie do naszej prawdziwej natury (prakriti).

Nieodzownym składnikiem terapii ajurwedyjskich oraz ajurwedyjskiego porządku dnia jest masaż olejowy. Ajurweda przywiązuje ogromną wagę do masażu ze względu na jego zdolność do łagodzenia bólu, regenerowania tkanek, wspomagania leczenia wielu zaburzeń oraz zdolność do harmonizowania całego ciała.

Masaże ajurwedyjskie to jedne z najstarszych technik profilaktycznych i leczniczych. Od tysięcy lat ludzie korzystają z ich dobroczynnego działania.

Na naszym kursie otrzymacie kompleksową wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne dotyczące wykonywania zabiegów i masaży. Wiedza ta pomoże Wam nauczyć się, jak pomóc sobie i innym.

 

 

 

PRAKTYK AJURWEDY – certyfikacja

Ilość miejsc ograniczona: tylko 12 osób

6 zjazdów weekendowych Wrzesień 2o22 – Luty 2023
72h nauki
60h praktyki
12h teorii

Certyfikowani wykładowcy: Elżbieta Żuk – Widmańska i Maria Koszucka- Dębicka

Ramowy program:

  • Wprowadzenie do Ajurwedy
  • Olejowe masaże ajurwedyjskie – zajęcia praktyczne
  • Masaże sakiewkami ziołowymi Podikizhi
  • Zabiegi na kregosłup i kolana
  • Masaż twarzy
  • Omówienie zagadnień teoretycznych związanych zabiegami
  • Ajurwedyjskie metody przy problemie z otyłością
  • Ajurwedyjskie zabiegi odmładzające
  • Dieta ajurwedyjska
  • Organizator zapewnia wszystkie niezbędne akcesoria i środki do zabiegów.

 

Gdzie odbywa się kurs? 

Kurs odbywa się w szkole Joga Żoliborz, ul. Rydygiera 19 (klatka D), lok U13, Domofon 1313, 01-793 Warszawa

 

Kiedy zaczyna się kurs?

START: WRZESIEŃ 2022 R.

 

Terminy zjazdów:  

17 – 18 września 2022

29 – 30 października 2022

12 – 13 listopada 2022

17 – 18 grudnia 2022

28 – 28 stycznia 2023

25 – 26 lutego 2023

Cena kursu:

4500 zł płatne jednorazowo lub 5500 zł płatne w 2 ratach 3000 I rata przed rozpoczęciem kursu 2500 zł II rata płatna do 30 listopada 2022

 

 

Prowadzące:
Elżbieta Żuk – Widmańska
Ajurwedą zajmuję się od 2004 roku. Wiedzę o niej zdobywałam bezpośrednio w Instytucie Jiva Ayurveda w Indiach. Moim nauczycielem był słynny dr Partapa Chauhan. Idąc za wskazówkami holistycznej nauki, w sposób naturalny uzupełniałam edukację, kursami masaży ajurwedyjskich w School of Ayurveda and Panchacarma w Kanoor. Stworzyłam portal internetowy ajurweda.pl. Jestem autorką przekładu z angielskiego książki Dr Partapa Chauhana „Ajurweda jak dbać o siebie i być zdrowym”.

Dziś uczę ajurwedy. Prowadzę szkolenia i kursy zabiegów ajurwedyjskich, gotowania według zasad ajurwedy w Warszawie, Poznaniu, Szczecinie, Ełku. Wykładam ajurwedę na kursie nauczycielskim Jogi Integralnej w szkole Joga – Joga.pl oraz dla chętnych organizuję wyjazdy na kursy Ajurwedy do Indii, do instytutu Jiva Ayurveda. Na co dzień przyjmuję w gabinecie House of Lights w Warszawie oraz w Łomiankach. Bazując na wiedzy Ajurwedy, uczę tego jak żyć w zgodzie ze sobą, jak jeść aby uzdrowić ciało i umysł oraz móc cieszyć się każdym dniem.

Współprowadziłam warsztaty i pokazy ajurwedyjskie mdz.in. na kongresach kosmetycznych LNE w Krakowie i festiwalu Progesteron w Łodzi, Wrocławiu i Warszawie. Prowadziłam szkolenia z zakresu masażu ajurwedyjskiego na Festiwalu Masażu w Gdańsku. Prowadzę warsztaty ajurwedy dla Alcha – Ośrodek Rozwoju Osobistego.

Maria Koszucka- Dębicka

Przeprowadza konsultacje zdrowotne oraz terapię w oparciu o diagnostykę ajurwedyjską i refleksologiczną, wykonuje masaże ajurwedyjskie i refleksologiczne (twarz, stopy, oko, głowa i inne) oraz prowadzi warsztaty ajurwedy i szkolenia z masażu ajurwedyjskiego. Dyplomowana kosmetyczka, nauczyciel, certyfikowany refleksolog metody Lone Sorensen, Inge Dougans oraz neuroterapii ciała, certyfikowany terapeuta ajurwedyjski (uczyła się mdz. in. pod kierunkiem dr Partapa Chauhana w Jiva Ayurveda Indie).

Współprowadziła warsztaty i pokazy ajurwedyjskie mdz.in. na kongresie kosmetycznym i festiwalu Progesteron. Autorka programu szkoleniowego dla kosmetyczek „Wieczna Młodość”.

Dyplomowana kosmetyczka i certyfikowany refleksolog metody:
refleksologii stop Inge Dougans w The International Academy of Reflexology and Meridian Therapy
Total reflexology stop metody Martine Feure-Alderson
Facial Reflexology metody Lone Sorensen
Neurorefleksologii Ciala metody Jolanty Górskiej w Miedzynarodowym Instytucie Neuroterapii
Terapeutka Czaszkowo-Krzyzowa po Szkole Czaszkowo Krzyżowej Barbary Kostrzewy, która działa pod auspicjami Szkoły Terapii Czaszkowo-Krzyżowej Wolfganga Rühle w Berlinie.

Certyfikowana terapeutka ajurwedyjska po szkole Jiva Ajurweda pod kierunkiem dr Partapa Chuhana.

Współprowadziła warsztaty i pokazy ajurwedyjskie mdz.in. na kongresach kosmetycznych LNE w Krakowie i festiwalu Progesteron.

 

 

KONTAKT

Elżbieta Żuk- Widamńska – prowadząca

tel: 512 600 710

www.ajurweda.pl

tel. 534 923 923 – Ewa Majerska, Koordynator

e.majerska@joga-joga.pl