Jaki Nett (USA) w Polsce! 2 dniowy Konwent stacjonarny + transmisja on-line-22-23.04.2023

Jaki Nett (USA) w Polsce! 2 dniowy Konwent stacjonarny + transmisja on-line-22-23.04.2023

Zapraszamy na 2- dniowy Międzynarodowy Konwent Jogi w Warszawie , 22-23. 04.2023. Na zaproszenie firmy Joga-Joga.pl przyjeżdża do Polski Gość Specjalny – Jaki Nett (USA), dyplomowana nauczycielka jogi w tradycji B.K.S. Iyengara z ponad 40-letnim doświadczeniem, posiada stopień Senior I. Do udziału w Konwencie zapraszamy zarówno osoby początkujące, jak i zaawansowane. Miejsce: Konwent stacjonarny – Warszawa Hala Sportowa ul. Braci Załuskich 1 + on-line na platformie ZOOM

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY 

To już ósma wizyta tej wspaniałej nauczycielki w Polsce. Program wydarzenia został  tak skonstruowany, żeby mogły wiząć w nim udział zarówno osoby początkujące jak i zaawansowane.

Zapraszamy do udziału w Konwencie:

DOJRZAŁOŚĆ W PRAKTYCE JOGI.

Co to dokładnie oznacza?Jaki Nett mówi o tym tak:

„Dojrzałość w praktyce dokładnie oznacza to, że nie jest najważniejsze na jakim poziomie i jak długo ćwiczysz jogę. Najważniejsza jest Twoja umiejętność i zdolność ocenienia, w którym „miejscu” praktyki jesteś  i Twoja zgoda na zaakceptowanie tego stanu rzeczy.  Jeżeli praktykujesz z pragnieniem osiągnięcia pewnego sukcesu- zgadza się, aby dobrze wykonać asanę trzeba osiągnąć konkretną pozycję ciała – ale to nie jest cel praktyki.
Świadomy i uważny  proces uczenia się, proces akceptacji swoich ograniczeń, poznawania możliwości swojego ciała  i proces wejścia i komfortowego trwania w asanie – to jest właśnie  dojrzałość w praktyce i do tego będziemy dążyć”.

Podczas Konwentu zajęcia dodatkowe poprowadzą nauczyciele  towarzyszący, Hania Onifade,  Janusz Dąbrowski  Wiktor Morgulec i Michał Kudzia. Będą oni także asystować i służyć uczestnikom wszelką pomocą podczas warsztatów z Jaki Nett.  

PLAN KONWENTU

SOBOTA 22 Kwietnia 

9.00-12.00  – Jaki Nett – Joga Iyengara

12.00-13.00- Przerwa

13.00 – 14.00 – Wykład

14.00 – 15.00 – Hania Onifade – Joga hormonalna

15.00 – 15.15 – Przerwa

15.15 – 16.15 – Janusz Dąbrowski -Joga dla kręgosłupa

16.15-16.30 – Przerwa

16.30 – 19.30 – Jaki Nett  – Joga Iyengara

20.00 – Wspólna kolacja z Jaki Nett

NIEDZIELA  23 Kwietnia 

8.00-11.00 Jaki Nett Joga Iyengara

11.00-12.00- Przerwa

12.00 – 13.00 – Wykład

13.00 – 14.00 – Wiktor Morgulec – Joga Integralna

14.00 – 14.15 – Przerwa

14.15 – 17.15 – Jaki Nett – Joga Iyengara

 Zapewniamy obecność tłumacza języka angielskiego.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY 

Jaki Nett praktykuje jogę od ponad 40 lat. Od 1987 roku regularnie odwiedza Punę praktykując pod okiem rodziny Iyengarów od 2 do 5 miesięcy każdego roku. Jest nauczycielką stopnia Senior I.

Autorka książki „Crack in the mask” (Pęknięcie w masce) będącej podręcznikiem ćwiczeń wzmacniających mięśnie dna miednicy. Opracowała unikalną metodę „Felt Sense” będącą rozwiązaniem problemów kobiecych związanych z nietrzymaniem moczu. Jest ekspertką do spraw kobiecych magazynu Yoga Journal.

Studiowała architekturę wnętrz, aktorstwo, modeling i psychologię. Obecnie wykłada „Psychologię tożsamości” i „Wprowadzenie do psychologii” w Santa Rosa Jr College w Kalifornii. Razem z mężem prowadzi szkołę jogi w Kalifornii.

Nauczyciele towarzyszący:

Hania Onifade –  specjalistka od jogi hormonalnej, jogi dla kręgosłupa, fizjoterapeutka i terapeutka naturalna. Stale pogłębia wiedzę na temat ruchu, oddechu, oczyszczania, odżywiania i głębokiego kontaktu z naturą. Prowadzi ćwiczenia ruchowe i oddechowe, między innymi: kinezyterapię w placówkach medycznych i społecznych, gimnastykę leczniczą, ćwiczenia jogi, aerobowe ćwiczenia rytmiczne. Jest autorką książki „Kompleksowe Odkwaszanie Organizmu. Usuń stres, niedotlenienie, toksyny” oraz książeczki dla dzieci „Mikrobiom Wspaniały”.

Wiktor Morgulec– dyplomowany nauczyciel wg metody B.K.S Iyengara. Jogę praktykuje od w 1999 roku. W latach 2002-2004 spędził pół roku w Indiach, kształcąc się u najwybitniejszych nauczycieli metody B.K.S Iyengara w HIMALAYAN IYENGAR YOGA CENTRE w Dharamsala oraz w YOGANGA YOGA CENTRE w Dheradun. Autor pierwszych w Polsce multimedialnych podręczników do nauki jogi. Współzałożyciel Centrum Joga Żoliborz w Warszawie, Akademii Asan oraz portalu internetowego: joga-joga.pl. Od 2005 roku prowadzi wyjazdowe kursy jogi w Polsce i za granicą, oraz kursy nauczycielskieJogi Integralnej.

Joga Iyengara– to bezpieczne i precyzyjnie opracowane pozycje wzmacniające i rozciągające ciało, regenerujące, poprawiające koncentrację i relaksujące. Wyjątkową cechą jogi Iyengara jest wykorzystanie licznych pomocy: koców, lin, kostek, pasków oraz specjalnie zaprojektowanych krzeseł, ławek i wałków. Umożliwiają one poprawne wykonywanie asan osobom o znacznych indywidualnych ograniczeniach. Szczegółowo opracowane pozycje leczą różne dolegliwości prowadząc ćwiczącego ku pełnemu zdrowiu

.

Janusz Dąbrowski – dyplomowany nauczyciel jogi, specjalista od jogi dla kręgosłupa, absolwent AWF w Warszawie. Od 1986 roku prowadzi BIORELAX Gabinet Odnowy Biologicznej na warszawskim Żoliborzu (www.biorelax.waw.pl), gdzie odbywają się zajęcia z gimnastyki korekcyjnej dla dzieci, gimnastyki dla kobiet pod kątem profilaktyki bólów kręgosłupa oraz masaże kręgosłupa.Jogę praktykuje od 2003 roku, a w 2007 ukończył kurs nauczycielski Polskiego Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Szczecinie u Jurka Jaguckiego. Uczestniczy w warsztatach doszkalających prowadzonych przez renomowanych nauczycieli jogi z kraju i zagranicy 

Joga Kręgosłupa – to zestaw ćwiczeń z wykorzystaniem asan ukierunkowanych na pracę kręgosłupa, łopatek i miednicy. Zajęcia szczególnie polecane dla osób prowadzących siedzący tryb życia oraz z dolegliwościami kręgosłupa. Regularne ćwiczenia pozwalają wzmocnić odpowiednie mięśnie, skorygować postawę, rozluźnić nadwerężone obszary pleców. Ćwiczenia opracowane na bazie jogi według metody Iyengara mają na celu skorygować postawę i wykształcić tę prawidłową.

CENNIK

 UDZIAŁU W KONWENCIE w Warszawie Stacjonarnie – 17 godzin warsztatów –

Cena promocyjna do 28.02 – 599 zł  (Cena regularna 799 zł)

UDZIAŁ W KONWENCIE – TRANSMISJA ON – LINE  – 12 godzin warsztatów z Jaki Nett 

Cena: 299 zł 

MIEJSCE:

Hala Sportowa ul. Braci Zaluskich 1, WARSZAWA 

Kontakt do organizatorów:

redakcja@joga-joga.pl

tel. 534 923 923, 666 923 999

ZAPRASZAMY!

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY 

Warsztaty z Jaki Nett bardzo mi się podobały. Było to moje pierwsze z Nią zetknięcie i przyznam , że zauroczyła mnie swoją kobiecością i sposobem prowadzenia jogi. Jako nauczycielka jest w pełni profesjonalna. Lekcja wygięć do tyłu była dla mnie super. Uważam, że świetnie przygotowała w niej sekwencję asan. Poza tym odpowiadał mi spokojny sposób prowadzenia przez nią całego warsztatu.

Felt sense – metoda też bardzo ciekawa i dla nas kobiet niezwykle przydatna. Poprowadzona urokliwie, w stylu amerykańskim, widać, że wywodzi się z innej kultury.
A poza tym Jaki emanuje cudną kobiecością. Jest przepiękną wizytówką jogi.”

Asia Błajet 🙂

„Fantastyczna okazja, aby zobaczyć jak inni podchodzą do jogi – myśmy w Polsce trochę za bardzo potraktowali jogę jako naukę – a Jaki Nett przypomniała, że joga to coś naturalnego, mówiła m.in. „Don’t get too intellectual, do it naturally”.”Hania Szarpak

„Warsztaty z Jaki Nett – joga i życie z uśmiechem na ustach.
Na warsztat z Jaki Nett przyjechałam z dużą ciekawością i pewną dozą sceptycyzmu. Z prostego powodu – Jaki jest nauczycielką amerykańską, a jak doświadczyłam tego sama w podróży po USA i pracy w Kalifornii, Amerykanie są często bardzo powierzchowni, ślizgają się po powierzchni zjawisk rzadko dotykając prawdziwej głębi. A więc joga po amerykańsku? Czy to będzie dobre?
Jaki Nett rozwiała moje obawy już w ciągu pierwszych zajęć felt sense, a każda następna sesja jogi i felt sense tylko potwierdzała fakt, że jest to wspaniała nauczycielka, fachowiec w przedstawianym temacie, a jednocześnie niesamowicie pogodna i ciekawa osobowość.
Zajęcia felt sense, dotyczące tematów intymnych i dla wielu kobiet bardzo trudnych Jaki poprowadziła z niesamowitą otwartością – opowieści o jej własnych doświadczeniach z problemami kobiecymi połączone z wieloma sympatycznymi żartami sprawiły, że nikt nie wstydził się zadawania pytań i zgłaszania wątpliwości. Dzięki temu zajęcia nie były wykładem, ale żywym dialogiem, pięknym dialogiem na tematy, które w naszym katolickim kraju niestety często są tabu. Praktyczne przykłady na szkielecie o imieniu Czesław i uczestniczkach warsztatu świetnie obrazowały omawiane problemy.
Zajęcia jogi były przemyślane, dosyć intensywne i bardzo energetyzujące.”

Ewa Strzemecka

Organizatorzy Konwentu

Kontakt do organizatorów:

redakcja@joga-joga.pl

tel. 534 923 923, 666 923 999