ZIMA Z JOGĄ 2022 :: 7 DNI :: GÓRY :: OCHOTNICA DOLNA :: F4

ZIMA Z JOGĄ 2022 :: 7 DNI :: GÓRY :: OCHOTNICA DOLNA :: F4
12 lutego 2022 - 19 lutego 2022

Ochotnica Dolna jest urokliwą i spokojną miejscowością, położoną w samym sercu Gorców, 20 km od Szczawnicy. W okolicy znajduje się wiele szlaków turystycznych, a na amatorów sportów zimowych czeka stacja narciarska Szczawnica oraz dziesiątki lokalnych wyciągów. Rodzinne ferie z jogą odbędą się w terminie 17-24.01.2015 r. Zamieszkamy z pensjonacie Jurkowskim, znanym z wysokiego standardu usług oraz niespotykanej życzliwości personelu i właścicieli. Do dyspozycji uczestników wyjazdu będą pokoje 1, 2, 3 oraz 4-osobowe. Każdy wyposażony jest w: osobną łazienkę, telewizor, telefon, a także bezpłatny dostęp do internetu. W ośrodku znajdują się między innymi: sauna, jacuzzi, bilard, piłkarzyki, sala dyskotekowa, bar. Na terenie ośrodka dostępny jest parking oraz bacówka.

Joga

Zapraszamy na 4 sesje jogi codziennie w podziale na grupy: początkujące i zaawansowane do wyboru oraz poranną sesję ćwiczeń oddechowych dla wszystkich. Lekcje odbywają się w następujący sposób: wcześnie rano ćwiczeniqa oddechowe, rano do wyboru sesja dla początkujących lub zaawansowanych, wieczorem do wyboru sesja dla początkujących lub zaawansowanych. Wszystkie sesje jogi dla dorosłych trwają 90 minut, odbywają się w przestronnych salach, w pełni wyposażonych w sprzęt do jogi.

Metoda Iyengara – joga, której nauczamy to bezpieczne i precyzyjnie opracowane pozycje wg metody B.K.S Iyengara: wzmacniające i rozciągające ciało, regenerujące, poprawiające koncentrację, relaksujące.

Wyjątkową cechą jogi Iyengara jest wykorzystanie licznych pomocy: koców, lin, kostek, pasków oraz specjalnie zaprojektowanych krzeseł, ławek i wałków. Umożliwiają one poprawne wykonywanie asan osobom o znacznych indywidualnych ograniczeniach. Szczegółowo opracowane pozycje leczą różne dolegliwości prowadząc ćwiczącego ku pełnemu zdrowiu.
Każda sesja kończy się pozycjami relaksowymi.

Joga dla kręgosłupa to zestaw ćwiczeń z wykorzystaniem asan ukierunkowanych na pracę kręgosłupa, łopatek i miednicy. Zajęcia szczególnie polecane dla osób prowadzących siedzący tryb życia oraz z dolegliwościami kręgosłupa. Regularne ćwiczenia pozwalają wzmocnić odpowiednie mięśnie, skorygować postawę, rozluźnić nadwerężone obszary pleców. Ćwiczenia opracowane na bazie jogi według metody Iyengara mają na celu skorygować postawę i wykształcić tę prawidłową.

Nauczyciele

Wiktor Morgulec – dyplomowany nauczyciel wg metody B.K.S Iyengara. Jogę praktykuje od w 1999 roku. W latach 2002-2004 spędził pół roku w Indiach, kształcąc się u najwybitniejszych nauczycieli metody B.K.S Iyengara w HIMALAYAN IYENGAR YOGA CENTRE w Dharamsala oraz w YOGANGA YOGA CENTRE w Dheradun. Współzałożyciel Centrum Joga Żoliborz w Warszawie, Akademii Asan oraz portalu internetowego: joga-joga.pl. Ma wspaniałą żonę i czwórkę dzieci.

Hania Onifade – specjalistka od jogi dla kręgosłupa, fizjoterapeutka i terapeutka naturalna. Stale pogłębia wiedzę na temat ruchu, oddechu, oczyszczania, odżywiania i głębokiego kontaktu z naturą. Prowadzi ćwiczenia ruchowe i oddechowe, między innymi: kinezyterapię w placówkach medycznych i społecznych, gimnastykę leczniczą, ćwiczenia jogi, aerobowe ćwiczenia rytmiczne. Jest autorką książki „Kompleksowe Odkwaszanie Organizmu. Usuń stres, niedotlenienie, toksyny” oraz książeczki dla dzieci „Mikrobiom Wspaniały”.

Joga dla dzieci

Kiedy rodzice ćwiczą jogę, dzieci spędzają miło i kreatywnie czas pod dobrą, kompetentną opieką. W trakcie porannych i popołudniowych zajęć dla dorosłych prowadzone będą zajęcia kreatywne dla dzieci oraz raz dziennie 30-minutowe zajęcia jogi dla dzieci od lat 3. Zapraszamy również na zajęcia kreatywne – wspólne zabawy plastyczne i ruchowe, wspierające dzieci w samopoznaniu i integracji. Dzieci powyżej 3 roku życia muszą posiadać umiejętność funkcjonowania w grupie. Zajęcia będzie prowadzić Ula Kukulska, dyplomowana instruktorka jogi i doświadczona animatorka.

Zajęcia kreatywne dla dzieci w wieku:
– 3-5 lat – maluszki zapraszamy na bajkowe, pełne niespodzianek, pobudzające wyobraźnię zajęcia. Będziemy się bawić, wcielać w role, opowiadać sobie bajeczki i wspólnie poznawać świat.
– 6-9 lat – zapraszamy na niesamowite pełne niezapomnianych chwil, zabawy, gry, zajęcia plastyczne z elementami orgiami i kirigami. Poprzez zabawę i zdrową rywalizację nauczymy się zasad fair play, a na zajęciach plastycznych „ożywimy” zwykłą kartkę papieru.
– 10-12 lat – starszaki zapraszamy na ekscytujące zabawy ruchowe oraz plastyczne. Wspólnie będziemy tworzyć postaci z orgiami, eksperymentować z kartką papieru, dowiemy się, co to jest mandala. Każdy będzie miał szansę stworzyć własną indywidualną mandalę.

Istnieje możliwość odpłatnego zostawienia pod opieką dzieci poniżej 3 lat oraz pomiędzy sesjami jogi w cenie 20 pln/h (minimum 3 dzieci, w przypadku opieki nad jednym dzieckiem opłata wynosi 50 pln/h) TYLKO PO WCZEŚNIEJSZYM USTALENIU TERMINU.

Narty

Wszystkim amatorom sportów zimowych polecamy okoliczne stacje narciarskie. Szczególnie polecamy stację Palenica (w Szczawnicy) oraz Kluszkowce. Obydwie zapewnią doskonałą zabawę początkującym i zaawansowanym narciarzom.

narty ochotnica

Codziennie organizujemy dojazd na stok, koszt transportu 10 pln/dziennie od osoby (przy grupie 20 osobowej).

Kuchnia wegetariańska

Naszą specjalnością jest kuchnia wegetariańska, w której jesteśmy bardzo wybredni. Dlatego na wyjazdowe kursy zapraszamy najlepszych kucharzy wegetarian, którzy przygotowują dla nas zdrowe, pyszne posiłki, a wieczorami dzielą się z chętnymi swoim doświadczeniem na kursie kuchni wegetariańskiej.

Gotować dla nas będzie Piotr Ważyński – od prawie 30 lat jest wegetarianinem, edukatorem kulinarnym aktywnie popularyzującym wegetarianizm jako stały styl odżywiania. Jest jednym z najbardziej uznanych specjalistów kuchni roślinnej w Polsce, a doświadczanie zdobywał jako szef kuchni w warszawskich wegetariańskich restauracjach Guru, Biosfera, Vege MIASTO, Krowarzywa oraz Wegeguru. Szczególnie interesuje się dietetyką i wpływem odżywiania na zdrowie człowieka, w tym zapobieganiem chorobom cywilizacyjnym poprzez zbilansowaną dietę warzywno-owocową. Jego pasją jest kuchnia fusion, w której łączy  elementy kuchni wegetariańskiej z całego świata.

„Do każdego dania podchodzę z szacunkiem dla natury, a doświadczeniem i wiedzą które zdobyłem dzielę się z innymi. Od 15 lat zajmuję się edukacją żywieniową, zarówno w ramach projektów skierowanych do najmłodszych (dzieci w klasach 1-4), jak i projektów przeznaczonych dla pracowników gastronomii. Zapraszam na moje warsztaty, z których każdy wyjdzie z ogromną dawką praktycznej wiedzy i nowym spojrzeniem na dietę 😊 „

Kurs kuchni wegetariańskiej

Uczestnicy wyjazdu będą mogli wziąć udział w 5-dniowym kursie, prowadzonym przez Piotra Ważyńskiego. Wieczorne gotowanie pod okiem kucharza będzie połączone z opowieściami, teorią i praktycznymi wskazówkami. Uczestnicy dowiedzą się, jak w krótkim czasie przygotować pełnowartościowy, smaczny wegetariański posiłek. Każdy otrzyma skrypt z przepisami do wykorzystania w domu.

Dodatkowe atrakcje

PIECZENIE OSCYPKA – bacówka, znajdująca się na terenie ośrodka, jest wspaniałym miejscem do organizowania różnych imprez. Jedną z nich jest pieczenie oscypków. Unikatowa atmosfera tego miejsca, sprawia, że nawet tak banalne czynności, dostarczają wiele frajdy i pozostawiają miłe wspomnienia.

DODATKOWE WYCIECZKI – w czasie wolnym, między jogą, zapraszamy na wycieczki organizowane w zależności od pogody, potrzeb, chęci i zaawansowania uczestników.

Możliwe wycieczki górskie
1. Lubań 1225 m/ dla zaawansowanych
2. Turbacz 1310 m/ dla zaawansowanych, na szczycie schronisko
3. Wąwóz Homole, Wysoka, Durbaszka/ dla zaawansowanych/ 2 schroniska
4. Sokolica 747 m/ dla średniozaawansowanych
5. Wycieczka rowerowa/Szczawnica – Czerwony Klasztor/ dla średniozaawansowanych
6. Wąwóz Homole/ dla dzieci/ schronisko na szczycie
7. Wyciągiem na Palenicę, schronisko Orlica, Dunajcem do Szczawnicy/ dla dzieci/ schronisko
8. Jaworki, Dolina Białej Wody/ dla dzieci/ bacówka z oscypkami na szczycie
9. Willa Akiko/ dla dzieci/ na szczycie schronisko w japońskim stylu
10. Wzdłuż Dunajca do granicy/ dla dzieci/ sklep i bar na granicy

KURS TAŃCA – dla dorosłych, 3 dni

WARSZTATY TAŃCA DLA DZIECI – odbywać się będą wieczorem, poprowadzi je Ula Kukulsk, 5 dni po 50 minut

Cennik

Cena za osobę dorosłą w pokoju 2,3,4- osobowym: 2110 zł

Cena za osobę dorosłą w pokoju 1 osobowym: 2710 zł

Cena za dziecko w wieku 4-11 lat: 1550 zł

Cena za dziecko do lat 3 (bez łóżka): 250 zł

Zwierzak: 200 zł 

Rezerwacji na turnus z jogą można dokonać WYŁĄCZNIE poprzez wypełnienie formularza rezerwacyjnego, inne formy rezerwacji ( mail, telefon)  nie będą brane pod uwagę.

Wpłata zadatku WYŁĄCZNIE po otrzymaniu potwierdzenia rezerwacji mailem.

Zadatek należy wpłacić w ciągu 24 godzin od otrzymania potwierdzenia rezerwacji

Zapisy

Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego i otrzymaniu potwierdzenia rezerwacji, należy wpłacić 2 zadatki:

Na konto organizatora zajęć jogi 500 pln za każdą osobę dorosłą; 200 zł za każde dziecko.
JOGA-JOGA.PL 49 1140 2004 0000 3102 4532 3490

Tytuł przelewu: “KARNET NA ZAJĘCIA JOGI F4 2022 OCHOTNICA”

Na konto organizatora pobytu:

zadatek: 400 zł/ za osobę dorosłą,  250 zł/ za dziecko

Konto: B.S. Krościenko 36 8817 0000 2001 0000 3030 0001

Tytuł przelewu: “Zaliczka ZIMA Z JOGĄ OCHOTNICA”

 

RESZTA KWOTY PŁATNA WYŁĄCZNIE GOTÓWKĄ NA MIEJSCU (nie akceptujemy kart).

PROSIMY NIE PRZELEWAĆ CAŁOŚCI KWOTY NA KONTO.

Każda zmiana terminu, jeśli jest to w ogóle możliwe (poza udokumentowanymi medycznie przypadkami Covid 19) kosztuje każdorazowo 150 złotych od osoby.

Zniżki

SREBRNA KARTA upoważnia nawet do 10% zniżkisrebrna_karta_jj

Odbierz SREBRNĄ KARTĘ i korzystaj z najlepszych cen na nasze zajęcia  jogi.

Dla kogo?

SREBRNA KARTA przysługuje każdemu, kto brał udział w naszym wyjeździe.

Jakie korzyści?
SREBRNA KARTA upoważnia do korzystania ze stałych rabatów procentowych na nasze zajęcia.

rabat 5% – dla każdego, kto był z nami na 1-5 wyjazdach
rabat 10% – dla każdego, kto był z nami na 6-10 wyjazdach

Rabaty z tytułu karty SREBRNEJ KARTY nie łączą się z innymi rabatami i promocjami, nie dotyczą kursów dodatkowych i warsztatów.

UWAGA !:Jeśli posiadasz SREBRNĄ KARTĘ Prosimy podczas wypełniania FORMULARZA ZGŁOSZENIA na wyjazd zaznaczyć odpowiednie pole i wpisać nr posiadanej karty.

Kontakt

JEŚLI MASZ JAKIEŚ PYTANIA ZADZWOŃ LUB NAPISZ
tel. 666 923 666, od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00- 17.00
mail zapisy@joga-joga.pl

Uwagi

W wyjątkowych przypadkach,  z przyczyn losowych mogą nastąpić  zmiany w obsadzie kadrowej podczas wyjazdów. Organizator zobowiązuje w takim przypadku  zastąpić nauczyciela jogi, kucharza lub osobę prowadzącą dodatkowe warsztaty inną osobą, doświadczoną w swojej dziedzinie i nieustępującą pod względem merytorycznym pierwotnie zaanonsowanej obsadzie.