ŚWIATOWY DZIEŃ JOGI :: CZERWCÓWKA Z JOGĄ 2022 :: MORZE :: KADYNY :: 4 DNI

ŚWIATOWY DZIEŃ JOGI :: CZERWCÓWKA Z JOGĄ 2022 :: MORZE :: KADYNY :: 4 DNI

ŚWIĘTUJCIE Z NAMI ŚWIATOWY DZIEŃ JOGI!

 

21 czerwca – Światowy Dzień Jogi – święto proklamowane w 2014 roku, z inicjatywy premiera Indii Narendry Modi. Z tej okazji zapraszamy Was do historycznych Kadyn nad morzem, na czterodniowy wyjazd (15-19 czerwca 2022).

W programie między innymi:

 • 72 godziny praktyki do wyboru
 • 12 wykładowców i nauczycieli
 • joga Iyengara
 • joga funkcjonalna
 • joga twarzy
 • wprowadzenie do ajurwedy
 • warsztaty oddechowe
 • warsztaty taneczne
 • warsztaty paida
 • warsztaty tematyczne
 • zabawy muzyczne i ognisko
 • opieka dla dzieci
 • koncert gongów
 • wycieczki krajoznawcze
 • strefa relaksu
 • pozytywna energia i wypoczynek

 

PROGRAM IMPREZY – kliknij! 

*Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wprowadzenia drobnych zmian w programie.

 

Pomiędzy bogactwem pięknych lasów Wysoczyzny Elbląskiej a urokliwymi plażami Zalewu Wiślanego, znajdziecie Państwo wieś Kadyny. Tutaj, na terenie dawnej letniej rezydencji Cesarza Niemiec Wilhelma II, znajduje się Kadyny Folwark Hotel & SPA. Obiekt oraz okalające go budynki z pałacem i parkiem, stodołą, stajniami oraz pomieszczeniami gospodarczymi, mogą poszczycić się ciekawą architekturą oraz wielowiekową fascynującą historią.

Kadyny Folwark & Spa oferuje gościom pobyt  w komfortowym hotelu z bogatą strefą Spa i basenem położonym w zabytkowym parku oraz  wiele niespotykanych gdzie indziej atrakcji. Miłośników historii i sztuki zaciekawi stara powozownia z wieloma eksponatami,  jedna z najstarszych i największych w Europie pięknie zachowana stodoła, pracownia ceramiczna oraz kolekcja obrazów polskich artystów w tym m.in. Witkacego.

Miłośników aktywnego wypoczynku zainteresuje z pewnością stadnina koni, liczne trasy rowerowe  i piesze oraz bliskość plaż zalewu Wiślanego.

 

Joga, której nauczamy to bezpieczne i precyzyjnie opracowane pozycje wg metody B.K.S Iyengara: wzmacniające i rozciągające ciało, regenerujące, poprawiające koncentrację, relaksujące,pomocne przy problemach z kręgosłupem. Wyjątkową cechą jogi Iyengara jest wykorzystanie licznych pomocy: koców, lin, kostek, pasków oraz specjalnie zaprojektowanych krzeseł, ławek i wałków. Umożliwiają one poprawne wykonywanie asan osobom o znacznych indywidualnych ograniczeniach. Szczegółowo opracowane pozycje leczą różne dolegliwości, prowadząc ćwiczącego ku pełnemu zdrowiu.

Joga dla kręgosłupa to zestaw ćwiczeń z wykorzystaniem asan ukierunkowanych na pracę kręgosłupa, łopatek i miednicy. Zajęcia szczególnie polecane dla osób prowadzących siedzący tryb życia oraz z dolegliwościami kręgosłupa. Regularne ćwiczenia pozwalają wzmocnić odpowiednie mięśnie, skorygować postawę, rozluźnić nadwerężone obszary pleców. Ćwiczenia opracowane na bazie jogi według metody Iyengara mają na celu skorygować postawę i wykształcić tę prawidłową.

Do wyboru dwie sesje jogi dziennie. Poranna to joga terapeutyczna, zachęcająca do praktyki, która ma swój początek zaraz po przebudzeniu i sprawiająca, że wyzwania dnia staną się mniej uciążliwe. Druga sesja jogi, popołudniowa, to joga funkcjonalna lub fit – joga, połączona z ruchem i koordynacją. To wzmocnienie całego ciała: mięśni kręgosłupa, brzucha, kończyn, stabilizacja miednicy, pobudzenie mniej wykształconych grupy mięśni, praca nad elastycznością i gibkością i przede wszystkim przywrócenie wiary we własne możliwości. Joga, której nauczamy to bezpieczne i precyzyjnie opracowane pozycje wg metody jogi akademickiej: wzmacniające i rozciągające ciało, regenerujące, poprawiające koncentrację, relaksujące, pomocne przy problemach z kręgosłupem. Szczegółowo opracowane pozycje leczą różne dolegliwości, prowadząc ćwiczącego ku pełnemu zdrowiu.

Zajęcia przeznaczone są zarówno dla osób, które ćwiczą już jogę, jak i dla początkujących. Zapewniamy dwie sesje jogi oraz poranne ćwiczenia oddechowe trwające pół godziny.

 

Nauczyciele

Wiktor Morgulec – dyplomowany nauczyciel wg metody B.K.S Iyengara. Jogę praktykuje od w 1999 roku. W latach 2002-2004 spędził pół roku w Indiach, kształcąc się u najwybitniejszych nauczycieli metody B.K.S Iyengara w HIMALAYAN IYENGAR YOGA CENTRE w Dharamsala oraz w YOGANGA YOGA CENTRE w Dheradun. Współzałożyciel Centrum Joga Żoliborz w Warszawie, Akademii Asan oraz portalu internetowego: joga-joga.pl.

Katarzyna Enerlich – polska pisarka i nauczyciel hatha jogi (kurs nauczycielski jogi akademickiej prod kierunkem prof. Janusza Szopy), miłośniczka jogi dynamicznej. Ma swoją szkołę jogi “Baba Joga” i prowadzi zajęcia w kilku miastach na Warmii i Mazurach. Jest autorką kilkunastu poczytnych powieści z historią Regionu w tle, jak również książek i publikacji o zdrowym stylu życia, odżywianiu i naturalnych kosmetykach. Prowadzi tematyczne warsztaty, podczas których opowiada, jak można żyć zdrowo i wyglądać młodo, nie tracąc na to zbyt wiele czasu i pieniędzy. Spotykając się z Czytelnikami i uczestnikami warsztatów w całej Polsce nie tylko zaraża pasją jogi i uczy zdrowego stylu życia w harmonii z Naturą, ale również inspiruje do czerpania z regionalnego dziedzictwa i lokalnych opowieści.

Agnieszka Kunicka – nauczycielka jogi certyfikowana przez International Integral Yoga Institute. Uczestniczka międzynarodowych konwentów i warsztatów jogi. Nauczycielka i manager szkoły Joga Żoliborz. Interesuje się naturalnymi metodami podtrzymywania zdrowia, fotografka.

Marta Radej – ukończyła Kurs Nauczycielski Jogi Integralnej i otrzymała dyplom certyfikowany przez International Integral Yoga Institute. Pogłębia cały czas swoją wiedzę, wciąż bierze udział w warsztatach i kursach. Jest również instruktorem Mat Pilates. Fascynuje ją praca z ciałem i umysłem.

Warsztaty i wykłady

Elżbieta Żuk-Widmańska – ajurwedą zajmuje się od 2004 roku. Wiedzę o niej zdobywała bezpośrednio w Instytucie Jiva Ayurveda w Indiach u słynnego nauczycieladr Partapa Chauhan. Uzupełniała edukację, kursami masaży ajurwedyjskich w School of Ayurveda and Panchacarma w Kanoor. Stworzyła portal internetowy ajurweda.pl. Prowadzi warsztaty i wykłady. Jest autorką przekładu z angielskiego książki Dr Partapa Chauhana „Ajurweda jak dbać o siebie i być zdrowym”.

Katarzyna Kaczan-Oktaba – jest instruktorką jogi twarzy: naturalnej metody odmładzania, która jest synergią automasażu oraz ćwiczeń twarzy, szyi i dekoltu. Katarzyna Kaczan-Oktaba wszystkie metody testuje na sobie i stara się zarażać jogą twarzy kobiety w każdym wieku: im wcześniej zaczniesz dbać o mięśnie swojej twarzy, tym dłużej zachowasz młodzieńczy wygląd, a jeśli jesteś dojrzałą kobietą, to nigdy nie jest za późno, aby wprawić w ruch mięśnie mimiczne.

Magdalena Niernsee – tancerka, choreografka, podróżniczka. Absolwentaka Instytutu Kathak Kendra w New Delhi (4-letnie dzienne studia tańca Kathak). Pod ponad 15 lat prowadzi zajęcia, warsztaty oraz pokazy tańca kathak, baharatanayam oraz bollywood. Współtworzy projekty dla dzieci m. in „Ogrody muzyczne”, „Kathak wirujące słowa” oraz kolektyw artystyczny Nata Raaga Project – muzyka indyjska ilustrowana tańcem.

 

Joga i opieka dla dzieci

W czasie trwania zajęć dla dorosłych (dotyczy sesji porannej i wieczornej), dzieci będą miały zajęcia jogi i objęte będą darmową, profesjonalną opieką.

Zapraszamy dzieci w wieku*:

4-5 lat – maluszki zapraszamy na bajkowe, pełne niespodzianek, pobudzające wyobraźnię zajęcia. Będziemy się bawić, wcielać w role, opowiadać sobie bajeczki i wspólnie poznawać świat.

6-9 lat – zapraszamy na niesamowite pełne niezapomnianych chwil, zabawy, gry, zajęcia plastyczne. Poprzez zabawę i zdrową rywalizację nauczymy się zasad fair play, a na zajęciach plastycznych „ożywimy” zwykłą kartkę papieru.

10-12 lat – starszaki zapraszamy na ekscytujące zabawy ruchowe oraz plastyczne.

* W wyjątkowych wypadkach młodsze dzieci tylko jeśli potrafią współpracować w grupie z innymi dziećmi. Decyzja należy do osoby prowadzącej zajęcia.

Justyna Danuta Gęsikowska – dyplomowany Naturopata Kinezjolog. Uwielbia zgłębiać, doświadczać i łączyć różne naturalne metody pracy z ciałem i umysłem – to jej pasja i sposób na życie. Oprócz promowania zdrowego oddechu Metodą Butejki, zajmuje się również terapią dźwiękiem z użyciem kamertonów, masażem Lomi Lomi Nui oraz Raindrop Technique* Young Living.  Pracuje również nowatorskimi metodami biorezonansowymi przy pomocy SCIO. Studiuje Psychobiologię i Zielarstwo. Praktykuje i propaguje zdrowy ruch. Kształci się w dziedzinie Jogi, Qigong oraz Starosłowiańskiej Gimnastyki dla Kobiet.

Kurs Kuchni Wegetariańskiej – Te warsztaty to wyjątkowa okazja, aby spotkać mistrzów kuchni wegańskiej, posłuchać o kuchni jogina i samemu doświadczyć, czym jest i jak smakuje. Czy gotowanie może być medytacją? Co powinien jeść jogin, a czego nie?

Kuchnia jogina to starannie dobrana dieta roślinna odpowiednia dla osób aktywnych fizycznie. Jest lekka, różnorodna i jednocześnie zbilansowana w odpowiednią ilość białka. Proponujemy kuchnie z różnych stron świata, którą serwujemy przemiennie, jeden dzień kuchni europejskiej, jeden dzień kuchni egzotycznej, dzięki czemu spożywanie naszych posiłków staje się niezwykłą kulinarną przygodą.

Czas trwania 3 dni. Koszt – 300 zł.

 

Dodatkowe atrakcje

 • KONCERT GONGÓW I MIS – „Kąpiel w dźwiękach” to wspaniały sposób, aby poczuć odprężenie w całym ciele – wszystko za sprawą przyjemnych wibracji, wydawanych przez gong oraz misy dźwiękowe z Nepalu. Koszt – 50 zł od osoby.
 • WARSZTAT KOSMETYCZNO – ZIELARSKI – Wśród mazurskich łąk i pól znaleźć można bogactwo składników naturalnej medycyny ludowej. Warsztaty zielarskie są pierwszym krokiem, do umiejętnego ich wykorzystania. Z sekretnym światem roślin zapozna Was Katarzyna Enerlich – pisarka i joginka, która od lat mieszka na Mazurach. Swoją wiedzę, na temat ziołolecznictwa opartą na wielopokoleniowych tradycjach rodzinnych z zamiłowaniem przekazuje w swoich publikacjach. Będziemy zbierać zielone składniki aby zająć się tym co najważniejsze – wykorzystaniem ich mocy. Nauczymy się rozpoznawać rośliny w terenie oraz zdobędziemy podstawowe wiadomości związane z ich przetwarzaniem. Wspólnie przygotujemy kremy odpowiednie do naszych rodzajów skóry.
 •  MASAŻE
 • SPA
 • SAUNA
 • BASEN
 • JAZDA KONNA

Atrakcje okolicy

Tolkmicko – atrakcje miejscowości:

 • największy port nad Zalewem Wiślanym,
 • plaża,
 • zabytki;

Odległość Kadyny – Tolkmicko to jedynie 4 km, więc można wybrać się nawet pieszo lub rowerem;

Frombork – atrakcje miejscowości:

 • Muzeum Mikołaja Kopernika,
 • zabytki (między innymi zespół zabudowań wokół katedry),
 • planetarium,
 • Park Astronomiczny;

Odległość Kadyny – Frombork: około 20 km;

Braniewo – atrakcje miejscowości:

 • niewielki (ale pełnoprawny) ogród zoologiczny,
 • zachowane fragmenty dawnych fortyfikacji,
 • zabytkowe kościoły;

Odległość Kadyny – Braniewo: około 44 km;

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Cennik

Cena za 1 osobę dorosłą w pokoju 1 osobowym – 2160 zł 

Cena za 1 osobę dorosłą w pokoju 2 osobowym – 1940 zł

Cena za 1 osobę dorosłą w pokoju 3 osobowym – 1740 zł 

Cena za 1 osobę dorosłą na dostawce – 1710 zł 

Cena za dziecko 4-12 lat (z 1os. dorosłą w pokoju 2os.) – 1290 zł 

Cena za dziecko 4-12 lat na dostawce – 1000 zł

Cena za 1 osobę karnet na wszystkie wydarzenia (bez noclegu i bez wyżywienia) – 1200 zł

Cena za 1 osobę na karnet na wszystkie wydarzenia na jeden dzień (bez wyżywienia) / prosimy o podanie dnia, w którym chcesz wziąć udział podczas rezerwacji  – 300 zł 

Cena za pojedyncze zajęcia jogi – 100 zł 

Zwierzak – 200 zł