Joga z krzesłem – Eyal Shifroni – Izrael. ON-LINE Konwent 02.2021

Joga z krzesłem – Eyal Shifroni – Izrael. ON-LINE Konwent 02.2021

Zapraszamy na Międzynarodowy Konwent Jogi ON – LINE 19-21 lutego 2021

Autor książki “Joga z krzesłem” – Eyal Shifroni Izrael, dyplomowany nauczyciel jogi w tradycji B.K.S. Iyengara.  W 2009 otrzymał od Iyengara  certyfikat Senior Intermediate III. Zarządza ośrodkiem “Iyengar Yoga Center of Zichron-Ya’akov” w Izraelu i organizuje warsztaty jogi  na całym świecie.

Eyal Shifroni – autor znanych na całym świecie bestsellerowych podręczników do nauki jogi
poprowadzi warsztat pt.:
“Krzesło do jogi w praktyce asan”

Do udziału w Konwencie zapraszamy zarówno osoby początkujące, jak i zaawansowane.

Transmisja ON – LINE na platformie ZOOM.
Zapewniamy tłumaczenie na język polski

Plan Konwentu
Piątek 19.02.2021 – godz. 19.00-21.00 Joga
Sobota 20.02.2021 – godz. 16.00 – 18.30 Joga
Niedziela 21.02.2021 – godz. 16.00 – 18.30 Joga
Niedziela 21.02.2021 – godz.18.30 – 19.30 Pytania i odpowiedzi

Koszt uczestnictwa – 250 zł

RABAT SPECJALNY 10% dla:

  • Posiadaczy Srebrnej Karty Joga-joga.pl
  • Uczniów szkoły Joga Żoliborz
  • Uczestników poprzednich konwencji organizowanych przez Joga-joga.pl
  • Uczestników Kursów Nauczycielskich  Jogi Integralnej
Eyal Shifroni urodził się w 1954. Jogę zaczął praktykować i studiować od 1978, a nauczycielem metody Iyengara jest od 1985. Eyal po raz pierwszy pojechał do Puny w 1988, by studiować w RIMYI pod okiem samego Guruji, B.K.S. Iyengara. Od tamtej pory jeździł tam dwa razy w roku, by studiować z rodziną Iyengara, a każdy jego pobyt trwał miesiąc. W 2009 Iyengar nadał Eyalowi certyfikat Senior Intermediate III.
Jako nauczyciel na poziomie senior Eyal zarządza ośrodkiem “Iyengar Yoga Center of Zichron-Ya’akov” w Izraelu i organizuje warsztaty jogi w Izraelu i na całym świecie.
Eyal opublikował do tej pory 6 znakomitych książek o jodze:
  •  Krzesło do jogi – kompletny przewodnik do praktyki jogi z krzesłem metodą Iynegara
  •  Pomoce do jogi, tom I – Przewodnik do praktyki jogi metodą Iyngeara z pomocami – asany stojące
  •  Pomoce do jogi, tom II – Przewodnik do praktyki jogi metodą Iyngeara z pomocami – asany siedzące i skłony w przód
  •  Pomoce do jogi, tom III – Przewodnik do praktyki jogi metodą Iyngeara z pomocami –asany odwrócone
  •  Laboratorium psychofizyczne – praktyka jogi i problem ciała – umysłu – Ta książka omawia mentalne efekty praktyki jogi i sugeruje sposoby, w jakie praktyka może stać się częścią naszego życia poza matą i pomóc nam doświadczać większej radości i spokoju
  •  The Extended Chair for Yoga – kompleksowy przewodnik do praktyki jogi metodą Iyengara z krzesłem
Książki te zostały przetłumaczone na 9 języków. Eyal regularnie pisze artykuły na tematy praktyki i filozofii jogi. Przetłumaczył też na język hebrajski  2  książki Iyengara: „Drzewo jogi” i „Pranajama – sztuka oddychania w jodze.
Jako jeden z nauczycieli o najwyższym stopniu w Izraelu, Eyal aktywnie działa w IYAI (Iyengar Yoga Association of Israel). Prowadzi kursy nauczycielskie i przez wiele lat brał aktywny udział w procesie certyfikacji.
Eyal ma tytuł doktora informatyki z Technion (Instytut Technologii w Izraelu) i przez wiele uczył informatyki na uczelniach w Izraelu.
W swoich warsztatach Eyal eksploruje tematy ze swoich książek, żeby pogłębić rozumienie praktyki za pomocą pomocy do jogi i by badać związek między ciałem a umysłem.
“Książki do jogi dzielą się na dwa rodzaje. Takie, które ładnie wyglądają na półce i takie, z których można w praktyce korzystać. Książki na półkę, to albo zawiłe próby tłumaczenia teoretycznego, czym jest joga, albo kolorowe nie do końca udane podręczniki do nauki asan, z których nie sposób się czegokolwiek nauczyć. Książek na półkę jest cała masa, książek z których można praktycznie skorzystać poznałem w swoim życiu zaledwie kilka.
Blisko 10 lat temu trafiła w moje ręce niezwykła pozycja “A chair for yoga” I jest to jedna z tych nielicznych książek, z których się praktycznie korzysta, a nie tylko przyozdabia nimi półki. Autor, izraelski nauczyciel jogi w tradycji B.K.S Iyengara Eyal Shifroni w liczącym 176 stron podręczniku zawierającym opis 150 asan i 350 zdjęć ujął esencję posługiwania się krzesłem w praktyce jogi.
Bardzo ucieszyła mnie informacja, że zostaje wydana w języku polskim. Książka jest skomponowana w sposób tak przejrzysty i klarowny, że  bez wysiłku osoba praktykująca widzi dokładnie o co chodzi. Opisy są bardzo zwięzłe, a zdjęcia przemyślane, tak żeby nie pozostawiać wątpliwości co do właściwego wykonania. Jest to pozycja obowiązkowa dla nauczycieli jogi, niezastąpiona dla osób zaawansowanych i bardzo pomocna dla osób zupełnie początkujących”.
Wiktor Morgulec

Uwagi

Opłata za karnet na zajęcia jogi jest bezzwrotna. W przypadku niemożności uczestnictwa, rezygnacji lub innych wydarzeń losowych karnet można przepisać na inną osobę.

Kontakt

redakcja@joga-joga.pl 

tel. 534 923 923, 666 923 999